[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۴
  • دوره جدید

بررسی مسائل و مشکلات جاری تأمین سوخت بخش جویم، روزنامه شیراز نوین

  خبرنگار_آرزو جهان‌پیما
با حضور بخشدار، نماینده شورای اسلامی شهر و رؤسای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و انبار نفت لارستان مشکلات جاری تأمین سوخت بخش جویم مورد بررسی قرار گرفت.
طی دیدار رؤسای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و انبار نفت لارستان با بخشدار جویم مسائل و مشکلات پیرامون تأمین سوخت بخش جویم مورد بررسی قرار گرفت. در ابتدا داود شفیعی، بخشدار جویم با اشاره به فرایند پیچیده توزیع سوخت اظهار نمود: وضع اقتصادی مردم به گونه ای است که دوست نداریم در خصوص کمبود نفت مشکلی داشته باشند و به جهت اینکه در سال ۹۷ بارش‌ها بیش از سال ۹۶ بود و دو شاخص مهم کاهش دما و افزایش بارندگی باعث شد تا اواخر سال با کمبود نفت مواجه شویم که بحمدالله با همکاری شوراهای شهر و روستا که کمبودها را اطلاع‌رسانی نمودند و همچنین تشکیل جلسات در فرمانداری، تعامل خوبی جهت رفع این مشکل برقرار شد. مسعود حسنیان، رئیس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی لارستان نیز ضمن تشکر از تعامل خوب بخشداری و شورای اسلامی شهر به جهت ارائه گزارش کمبودهای سوخت افزود: اگر همکاری این عزیزان نباشد، اداره گستردگی شهر و بخش در راستای رفع مشکلات به تنهایی میسر نخواهد بود.
وی در ادامه تصریح نمود: سال گذشته، میانگین رشد بنزین ۱۰درصد، نفت گاز (گازوئیل) ۱۴درصد، نفت سفید ۱درصد بوده که مقایسه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ است. همچنین میانگین سالانه یک درصد و اسفندماه به تنهایی ۱۰۱درصد رشد داشتیم که این رشد ۱۰۱درصدی در اسفندماه ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به جهت تغییرات دمایی بوده که باعث شد در جویم نسبت به سال ۹۶ دو برابر سوخت توزیع نماییم. تخلفات جایگاه‌های سوخت در بخش جویم نیز به جهت کنترل مسئولین بسیار پایین بوده و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که کیفیت ایدئال است. ایشان همچنین نسبت به جداسازی بخش فروش نفت سفید و نفت گاز (گازوئیل) جهت کشاورزی از جایگاه تأکید نمود که بایستی این دو بخش تفکیک گردد و اقدام دیگر دولت الکترونیک این است که کالابرگ‌های کاغذی لغو گردد و به جای آن، مردم می‌توانند در سامانه تجارت آسان به منظور تأمین سوخت ثبت‌‌نام نمایند که این کار خود به منزله جلوگیری از قاچاق سوخت و برخورد با عاملین توزیع غیرمجاز خواهد بود. تأکید ما این است که مردم  از هم اکنون در سامانه تجارت آسان ثبت‌نام نمایند تا در نیمه دوم سال با مشکل سوخت مواجه نشوند؛ چراکه به احتمال قوی از اوایل مهر ۹۸ کالابرگ نفت سفید لغو و توزیع الکترونیک صورت پذیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی