[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: مدیران نشریات آگهی‌های آزاد را نپذیرند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: مدیران نشریات مکتوب تحت هیچ شرایطی نباید آگهی‌های دولتی را به صورت مستقیم از دستگاه‌های اجرایی بپذیرند. آگهی هرچقدر زیاد یا کم باشد، از این قانون جدا نبوده و این اداره کل، فهرست دستگاه‌های استان را به تمام نشریات اعلام خواهد کرد تا تقسیم آگهی‌های دولتی با نظارت کامل انجام گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی در نشستی که با حضور مدیرمسئولان نشریات برگزار شد، گفت: با توجه به بند ٥ ماده ٢ قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رأی اخیر دیوان عدالت اداری مبنی بر الزام تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله مؤسسات عمومی غیردولتی و شهرداری‌های سراسر کشور، هر دستگاهی که قوانین مربوط به مطبوعات و نحوه درج آگهی‌های دولتی را رعایت نکند، در ابتدا مشخص خواهیم کرد کدام دستگاه‌ها همکاری نکرده‌اند و سپس به استانداری اعلام کرده و تعین تکلیف خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تأکید بر اینکه مدیران نشریات مکتوب نیز تحت هیچ شرایطی نباید آگهی‌های دولتی را به صورت مستقیم بپذیرند، گفت: آگهی هر چقدر زیاد یا کم باشد، از این قانون جدا نبوده و این اداره کل، فهرست دستگاه‌های استان را به تمام نشریات اعلام خواهد کرد تا در این مسیر تقسیم آگهی‌های دولتی با نظارت کامل این اداره کل با در نظر گرفتن اهداف دستگاه، نوع مخاطب، میزان فراگیری و عدالت در حمایت از رسانه‌ها توزیع گردد.
 سهرابی در ادامه افزود: فهرست نشریاتی که از ابتدای اردیبهشت امسال به بعد این تخلف را ادامه دهند، بررسی خواهیم کرد و پس از آن مدیر رسانه را می‌خواهیم و صورت‌جلسه می‌‌شود و به وزارت فرهنگ و ارشاد و هیئت نظارت بر مطبوعات اعلام و مستندات نیز به سازمان بازرسی و وزارت ارشاد ارسال خواهد شد.
وی اظهار داشت: مکاتباتی برای یارانه مطبوعات داشته‌ایم تا اگر بشود، به مبلغ آن اضافه گردد و تلاش خواهیم کرد از اول اردیبهشت ماه امسال نیز نشریه‌های مکتوب، آگهی دولتی را فقط از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دریافت کنند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان با اعلام این نوید که حمایت کامل خود را از تمامی رسانه‌ها و نشریات مکتوب به عمل خواهد آورد و با تمام امکانات برای تسهیل کارهای آنها تلاش خواهد کر، بیان داشت: نشریاتی که مجوز مؤسسه فرهنگی و مطبوعاتی دارند، می‌توانند برنامه‌هایی در قالب فعالیت‌های آموزش و کارهایی از این دست را نیز برگزار کنند.
در این نشست، هرکدام از مدیران مسئول روزنامه‌ها نیز به بیان مسائل و مشکلات و ارائه راه‌کارهای لازم برای دستیابی به عملکردی مناسب‌تر در حوزه مطبوعات پرداخته و برای همراهی هرچه بیشتر در این مسیر، قول مساعد دادند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی