[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

تالار مرکزی شهر منهای اعتبارات دولتی، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تأمین 600میلیارد ریال اعتبار برای اتمام پروژه تالار مرکزی شیراز باید از طریق مشارکت یا واگذاری به بخش خصوصی صورت گیرد.
به گزارش ایرنا، صابر سهرابی در بازدید از پروژه در حال ساخت تالار مرکزی شیراز بیان کرد: به دلیل اهمیت مکان‌های شاخص فرهنگی در ارتقا و رونق هرچه بیشتر فعالیت‌های اصحاب فرهنگ، ادب و هنر و تولیدات و آثار آنها و همچنین توسعه برنامه‌های کلان استانی، کشوری، ملی و فراملی، در حال رایزنی‌هایی لازم هستیم تا برای تکمیل این طرح از راه‌های پیش بینی شده وارد شویم.
صابر سهرابی افزود: این پروژه در محل سیلوی قدیم شیراز در زمینی به مساحت 18هزار مترمربع با زیربنای یک هزار و 400مترمربع با امکاناتی از جمله 2سالن تخصصی تئاتر و موسیقی، فضای نمایشگاهی، سالن‌های تمرین و رستوران در حال ساخت و ساز است. 
ساخت تالار مرکزی برای فرهنگ شیراز حیاتی است
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس هم در این بازدید اظهار داشت: تالار مرکزی شیراز برای شهر ادب‌پرور شیراز بسیار مهم محسوب می‌‌شود؛ زیرا در نقطه با اهمیتی در محور فرهنگی تاریخی قرار گرفته و در ساختار فضای شهری و نزدیکی با آرامگاه حافظیه، اهمیتی صدچندان یافته است.
محمد ابراهیم فروزانی افزود: در تکمیل این طرح باید از سالن و فضای اطراف مجموعه استفاده‌ای کامل صورت گیرد تا از این طریق بتوان کل منطقه را به لحاظ رویکرد فرهنگی و گردشگری ارتقا بخشید.
وی گفت: شیراز مدعی پایتختی فرهنگی و هنری ایران است؛ از همین رو ضروری است زیرساخت‌های لازم فرهنگی و گردشگری را در نقاط مهم شهر مدنظر قرار دهیم.
معضل تالار مرکزی شیراز که همواره منبع امیدبخشی مسئولان ظرف دهه گذشته بوده است، به‌ آرزوی دیرین اهالی هنر فارس بدل شده است. این طرح برای نخستین بار در سال 1390 با وعده ساخت سالن همایش 2هزار نفری با زیربنای چهار هزار متر مربع، نگارخانه برای نمایش آثار هنری، اتاق مخصوص تمرین موسیقی و تئاتر، کارگاه ساخت دکور، کتابخانه تخصصی و فضای نگهداری ادوات موسیقی در زمانی که سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، در محل سیلوی شیراز کلنگ‌ زنی شد.
در مهرماه سال 92 کلنگ این مجموعه برای مرتبه دوم به زمین زده شد و از آن زمان تاکنون وعده‌های بسیاری برای ساخت آن داده شده. این در حالی است که کمبود تالارها و امکانات و به‌‌روز نبودن تجهیزات، دست هنرمندان را برای اجرای برنامه‌های هنری بسته است. حل معضل ساخت این تالار می‌تواند از مهم‌‌ترین دستاورد‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی