[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

فرمانده ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد: نیروهای مسلح در یک قالب مدافع نظام و خادم مردم‌اند، روزنامه شیراز نوین

فرمانده ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران، تأکید کرد که تمام نیروهای مسلح ایران در یک قالب مدافع نظام و خادم مردم‌اند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، امیر سرتیپ وجیه‌الله جمشیدی، در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن هفته ارتش، گفت: تضعیف هر یک از نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، از طرف هر فرد یا کشوری، پذیرفتنی نیست.
او اقدام رئیس جمهور آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی را جاهلانه، سخیف و بی‌ارزش دانست و گفت: سپاه به عنوان مدافع نظام و مردم بوده است.
این فرمانده ارشد نظامی خاطرنشان کرد: آمریکا چون اقدامات سپاه پاسداران را در تضاد با منافع ملی و سیاست‌های استکباری خود می‌دید، در راستای تضعیف نظام اسلامی، علیه سپاه وارد عمل شد.
او با بیان اینکه آمریکا به دنبال تضعیف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است و در این راستا هر اقدامی انجام داده و خواهد داد، گفت: دشمن بداند که تمام نیروهای مسلح و ملت ایران یک ید واحد بوده و یک هدف را دنبال می‌کنند، آن هم مسیر مشخص شده توسط رهبری است؛ ارتش، بسیج، سپاه، نیروی انتظامی، این یعنی کل ایران.
این مقام ارشد نظامی ارتش با تأكید بر اینكه اقدامات خصمانه آمریکا در حرکت ایران اسلامی هیچ تأثیری ندارد، گفت: اقدام علیه سپاه، این نیروی مردمی را محبوب‌تر و جایگاهش را رفیع‌تر کرد. نتایج این تصمیم اشتباه آمریکا، گریبان دولت و سیاست‌مداران آن کشور را می‌گیرد.
تهدیدهای آمریکا توخالی است
جمشیدی با بیان اینکه سال‌هاست آمریکا از گزینه نظامی حرف می‌زند اما این یک تهدید توخالی است، گفت: ادبیات گزینه نظامی روی میز قرار دارد، نخ‌نما شده. مطمئناً اگر آمریگا قادر به شروع، مدیریت و تمام کردن جنگ با ایران بود، لحظه‌ای درنگ نمی‌کرد.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد با تأكید بر اینكه بحث گزینه نظامی یك بلوف سیاسی بوده و هیچ كاركردی برای آن‌ها ندارد، گفت: آن‌ها جرأت و جسارت این كار را ندارند؛ دلیل آن توانایی نظامی بالای جمهوری اسلامی ایران است.
او تهدیدات نظامی آمریکا علیه ایران را توخالی دانست و تأکید کرد که استکبار جهانی یک بار و در جنگ ایران و عراق، با جمهوری اسلامی ایران دست و پنجه نرم و توان نیروهای مسلح ایران را تجربه کرده است. جمشیدی گفت: آن زمانی که سپاه و بسیج تازه شکل گرفته و هماهنگی کاملی بین ارتش و این نیروهای نظامی وجود نداشت، استکبار نتوانست نظام اسلامی را زمین‌گیر کند، امروز که ایران به لحاظ نظامی از توانی بالا برخوردار است.
این فرمانده ارشد نظامی ارتش گفت: اگر آمریكا اولین گلوله‌اش را علیه ایران شلیك کرد، قطعاً عکس‌العمل ایران اسلامی را هم خواهد دید؛ آنها از نیروی بازدارندگی و دفاعی ما آگاهی دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی