[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

مربی شیرازی تیم ملی کاراته ایران: کاراته فارس از ظرفیت و پتانسیل زیادی برخوردار است، روزنامه شیراز نوین

مربی شیرازی تیم ملی کاراته جوانان و امید جمهوری اسلامی ایران، گفت: کاراته استان فارس از ظرفیت و پتانسیل زیادی در سطح کشور و حتی میادین بین‌المللی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، محمدهادی محمدی با بیان اینکه کاراته فارس از پتانسیل بالایی برخوردار است، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت: این رشته ورزشی جز اولین ورزش‌هایی است که وارد استان شده و به طور حتم کاراته فارس در رقابت‌های مهم داخلی و برون‌مرزی، همیشه با یک اراده آهنین توانسته است بهترین سکوها را فتح کند. در مسابقات المپیک جوانان 2018 آرژانتین سه مدال طلا به دست آمد که یکی از آنها در اختیار کاراته‌کای فارس قرار گرفت.
مربی شیرازی تیم‌های ملی جوانان و امید ایران کاراته ایران، با اشاره به اینکه علاقه‌ام به این حرفه و ارتقا دادن سطح دانش خودم موجب گردیده شاگردان زیادی را تاکنون آموزش دهم، تصریح کرد: کاراته با علم بالا در سطح وسیعی قرار دارد و در بین ورزشکارانی که تجربیاتم را به آنها منتقل کرده‌ام، افرادی با کسب مدال طلای آسیا، برنز آسیا و نقره جهان دیده می‌‌شود. سال گذشته هم فرزند خودم موفق به کسب مدال طلای المپیک جوانان آرژانتین گردید.
وی در جواب سوال خبرنگار ما مبنی بر حذف کاراته از رقابت‌های المپیک 2024 و همچنین باز‌ی‌های آسیایی و تأثیر آن بر روحیه و تلاش ورزشکاران این رشته، گفت: جذابیت کاراته در جهان موجب گردیده ورزشکاران فقط به فکر رقابت و پیشرفت باشند و عدم حضور در المپیک یا بازی‌های آسیایی، نمی‌تواند انگیزه کاراته‌کا را کاهش دهد. هرچند این دو تورنمنت مهم برای هر رشته ورزشی می‌تواند سکوی پرتاب باشد؛ ولی در حال حاضر رقابت‌های کاراته وان در سطح بسیار بالایی قرار دارد که فدراسیون جهانی هم بیشترین سرمایه‌گذاری را در این بازی‌ها انجام می‌دهد، ولی امیدوارم با همکاری فدراسیون جهانی این ورزش در بازی‌های آسیایی همچنان حضور داشته باشد.
محمد‌هادی محمدی که مدال طلای کاراته در سال 2006 ترکیه و همچنین مدال طلای پیشکسوتان جهان تهران را درکارنامه خود دارد، با بیان اینکه حضور احمد مبارکی در رأس هیئت کاراته فارس این ورزش روند رو به رشدی داشته، گفت: در هر جایگاهی که باشم، دوست دارم داشته‌هایم را ارتقا داده و در اختیار کاراته فارس قرار دهم. امیدوارم روزی بتوانیم از فارس یک کرسی در فدراسیون داشته باشیم تا به نحو شایسته‌ای ورزشکاران فارس را حمایت کنیم.
محمدی که پدر نوید، قهرمان المپیک 2018 آرزانتین است، درباره آینده فرزند خود توضیحاتی داد و گفت: هرچند افق نوید المپیک 2024 بود؛ ولی با حذف کاراته از این رویداد جهانی ان‌شاءالله به شرکت در رقابت‌های کاراته وان تلاش می‌کنم در کنار سایر شاگردانم، نوید هم بتواند در آینده با حضور در مسابقات جهانی بزرگسالان برای فارس و ایران افتخارآفرینی کند.
مربی تیم‌های ملی جوانان و امید جمهوری اسلامی که به زودی عازم بازی‌های آسیایی مالزی 2019 است، در این‌باره گفت: این رقابت‌ها در شهر کاتیکان بالا برگزار می‌‌شود و ورزشکاران ما در ررده سنی نوجوانان، جوانان و امید و در دو بخش آقایان و بانوان شرکت می‌کنند. امیدوارم با تیم کم‌تجربه و خوبی که داریم، مانند بازی‌های گذشته مقام قهرمانی را با اقتدار کسب کنیم.
محمد‌هادی محمدی در پایان از طباطبایی رئیس و عاشوری دبیر فدراسیون و همچنین کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان، محسن سالاری معاون توسعه ورزش، احمد مبارکی رئیس هیئت کاراته فارس، محسن زارعی رئیس هیئت کاراته بسیج استان و مهران بهنام‌فر سرمربی تیم‌های پایه ملی کاراته به جهت همکاری و مساعدت‌هایشان تقدیر و تشکر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی