[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

حضور۳۲۰۰ناشر با ۴۳۷هزار کتاب در نمایشگاه سی‌ودوم، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دو هزار و 400ناشر داخلی با 300هزار عنوان کتاب و حدود 800ناشر خارجی با 137هزار عنوان کتاب در نمایشگاه سی‌ودوم حضور خواهند داشت.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محسن جوادی در نشست خبری تشریح برنامه‌های سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به برخی جزئیات این رویداد از ابتدا تاکنون، اظهار داشت: تقویت صنعت نشر و ارتباطات بین‌المللی و دیپلماسی فرهنگی با حضور کشور چین، از جمله رویکردهای امسال این دوره نمایشگاه کتاب تهران است.
تقویت دیپلماسی فرهنگی بین‌المللی
وی افزود: تقویت دیپلماسی فرهنگی بین‌المللی بیشتر به ویژه از آن جهت اهمیت دارد که بسیاری کشورها فکر می‌کردند امسال با توجه به مسائل پیش آمده، امکان این ارتباطات برای ایران وجود ندارد.
رئیس سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: مجموعه این رویکردها در کنار تلاش برای تصدیگری کمتر وزارت فرهنگ و ارشاد و در مقابل فعالیت گسترده‌تر تشکل‌ها و صنف‌های نشر اولویت‌های این دوره از این رویداد فرهنگی است.
دو هزار و 400ناشر داخلی با 300هزار عنوان کتاب
جوادی با اشاره به آمار مشارکتی نمایشگاه افزود: دو هزار و 400ناشر داخلی با 300هزار عنوان کتاب و حدود 800ناشر خارجی با 137هزار عنوان کتاب در نمایشگاه سی و دوم حضور دارند.
وی اضافه کرد: تأکید متولیان نمایشگاه در این دوره ارائه کتاب‌های جدید است که در سه سال اخیر چاپ شده باشند، به همین دلیل کتاب‌های چاپ قدیمی کمتر تحت حمایت ما خواهند بود.
وی با اشاره به تدارک برنامه‌های وسیع و متنوع این دوره نمایشگاه گفت: آنچه رونق و شکوه نمایشگاه را بیشتر می‌کند، کار رسانه‌ها و رساندن اخبار این رویداد به خانواده‌ها، دانشجویان و متقاضیان و علاقه‌مندان است.
رئیس سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان اینکه نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی جامع و کامل به افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست، از اصحاب رسانه خواست دست‌اندرکاران این نمایشگاه را در هرچه بهتر برگزار شدن و همچنین اطلاع رسانی این مجموعه یاری رسانند. 
حضور 30کشور در نمایشگاه سی و دوم کتاب تهران
قائم‌مقام نمایشگاه کتاب در این نشست اظهار داشت: آنچه در نمایشگاه سی و دوم قابل توجه است، تأکید شورای سیاست‌گذاری بر همدلی بود، ارتباط تنگاتنگی بین متولیان و صنوف انجام گرفت تا بیشترین استفاده را از این همدلی ببریم.
تأکید بر صرفه‌جویی و چابک‌سازی
قادر آشنا افزود: با توجه به لزوم نگاه صرفه‌جویی به سمت چابک‌سازی چارت سازمانی و کاهش هزینه‌ها بدون لطمه به محتوا حرکت کردیم که نتیجه آن، کاهش دو میلیارد تومانی هزینه نمایشگاه از 17میلیارد تومان به 15میلیارد است.
وی گفت: شفاف‌سازی نیز دیگر اولویت ما بوده و در بحث هزینه‌ها تمام هزینه‌ها در کمیسیون معاملات بررسی شده و همه چیز براساس قانون شکل گرفت.
آشنا، به همکاری خوب مجموعه شهری تهران نیز اشاره کرد و افزود: بدون هیچ مشکل و با کمال همکاری جانمایی نمایشگاه در مصلی صورت گرفت. اولویت ما افزایش فضای مسقف است و امسال تنها بخش دانشگاهی در فضای مسقف نخواهد بود. 
توجه و تأکید بر ایمن‌سازی
قائم مقام نمایشگاه کتاب، ایمن‌سازی را از موضوعات مورد توجه متولیان دانست و افزود: استقرار استراحتگاه برای مراجعان و فراهم‌سازی زمینه‌های رفاهی آنان از مسائل مورد توجه ویژه ما بوده و در این راستا مکان‌های ویژه برای سالمندان یا نیازمندان امکانات خاص در نظر گرفته شد. در بخش اجرائیات با هیچ مشکلی مواجه نیستیم.
رونمایی از پوستر نمایشگاه
به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم همچنین از پوستر سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور محسن جوادی معاون فرهنگی و رئیس نمایشگاه، سید محمد طباطبایی حسینی مدیرکل روابط معاونت و روابط عمومی نمایشگاه کتاب و همچنین قادر آشنا قائم مقام نمایشگاه و ایوب دهقانکار سخنگوی این دوره نمایشگاه رونمایی شد.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 4 تا 14اردیبهشت با شعار «خواندن، توانستن» در مصلی تهران میزبان کتاب دوستان خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی