[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

یک بام و دو هوا هیئت کبدی فارس، روزنامه شیراز نوین

عضو تیم ملی کبدی بانوان ایران گفت: هیئت کبدی فارس نام مرا در فهرست ورزشکاران مدال‌آور بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا از این استان قرار داد؛ اما حواله 15سکه را که به نامم بود، پس گرفتند.
راحله نادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: قبل از بازی‌های آسیایی به مدت یک سال در لیگ برتر برای فارس بازی کردم؛ در حالی که رسماً ورزشکار عضو استان البرز در بازی‌های آسیایی بودم و مدال طلایم مربوط به این استان است.
وی، نامه پانزدهم شهریور 97 اداره کل ورزش و جوانان فارس را یادآور شد و گفت: در این نامه آمده است که نظر به موفقیت حضرت‌عالی در مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا، حواله 15سکه طلا به شما تعلق می گیرد.
نسخه‌ای از این نامه در اختیار خبرنگار ایرنا است.
نادری با بیان اینکه به دعوت رئیس هیئت کبدی فارس و آن هم به عنوان بازیکن فارس در لیگ برتر در مراسم تجلیل از بازیکنان این لیگ به شیراز مراجعه کردم، گفت: آن زمان که به شیراز دعوت شدم، در استان البرز اقامت داشتم.
وی افزود: با کمال تعجب در استانداری فارس با مراسم تجلیل از قهرمانان بازی‌های آسیایی مواجه و با دریافت لوح، تقدیر شدم.
وی اضافه کرد: پس از پایان مراسم تجلیل که عکس‌های من طی کلیپی به عنوان ورزشکار فارس در بازی‌های آسیایی پخش شد، عباس رضایی رئیس هیئت کبدی فارس بی‌درنگ حواله را از من گرفت و گفت پاداش به شما تعلق نمی گیرد.
دارنده مدال طلای کبدی بانوان در بازی‌های آسیایی افزود: پس از اینکه حواله را گرفتند، به سراغ رئیس هیئت رفتم و گفتم یک رسید به من بدهید که حواله‌ها را پس داده‌ام و از شیراز پولی دریافت نکرده ام؛ اما این کار را نکردند.
وی اضافه کرد: مجبور شدم به استانداری فارس مراجعه کنم و شرح ماجرا را بگویم و آنها دستور دادند که رئیس هیئت کبدی فارس، رسید عدم دریافت 15سکه را به من بدهد و این امر با تأیید حراست اداره کل ورزش و جوانان محقق شد.
نادری اضافه کرد: با توجه به اینکه ورزشکار استان البرز هستم و از سوی اداره کل این استان مورد تقدیر قرار گرفته‌ام، سکه‌های استان فارس به من تعلق نمی‌گیرد، چراکه مدال طلایم مربوط به استان البرز است.
تقدیر در تابستان 
شانزدهم شهریور 97 آیین تقدیر از ورزشکاران که در رقابت‌های آسیایی 2018 مدال کسب کردند، با حضور اسماعیل تبادار استاندار وقت فارس برگزار شد.
محمدعلی گرایی، دارنده مدال طلای کشتی فرنگی، راحله نادری و سعیده جعفری دارنده مدال طلا در رشته کبدی، محمدرضا گرایی دارنده مدال برنز کشتی فرنگی، محمد حسن‌زاده دارنده مدال نقره در رشته بسکتبال پنج نفره و علی الله‌وردی دارنده مدال برنز بسکتبال سه نفره، 6ورزشکاری بودند که با اهدای جوایز تقدیر شدند.
راحله نادری و افتخار البرز 
با این حال، مدیرکل ورزش و جوانان البرز گفت راحله نادری که مدال طلای رشته کبدی را در بازی‌های آسیایی 2018 گرفته، برای استان البرز افتخار آفریده است.
امیر غفرانی پانزدهم شهریور ماه 97 در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ورزشکاران البرزی در رقابت‌های آسیایی 2018 جاکارتا، موفق به کسب 2مدال طلای انفرادی، 3مدال طلا تیمی و یک برنز تیمی شدند.
وی اضافه کرد: حسین نوری مدال طلای کشتی فرنگی، علیرضا کریمی مدال طلای کشتی آزاد، سید محمد موسوی مدال طلای والیبال، الهه پورعبدیان مدال طلای کاناپلو، راحله نادری مدال طلای کبدی و نیما محبوبی مدال برنز تیراندازی با کمان، ورزشکاران مدال‌آور البرزی در بازی‌های آسیایی بودند.
باز هم راحله نادری و استان البرز
رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز در این‌باره به ایرنا گفت: بر اساس استعلام اخذ شده توسط فریبا خالدی، معاون توسعه ورزش بانوان فارس از وزارت ورزش و جوانان، مدال طلای راحله نادری در بازی‌های آسیایی جاکارتا مربوط به استان البرز است.
میثم عالیشوندی افزود: این ورزشکار که در استان البرز زندگی می‌کند، خواسته که تکلیف 15سکه طلا را که برایش در نظر گرفته شده مشخص کنیم. از این رو از رئیس هیئت کبدی فارس خواستم توضیح دهد و او گفت این ورزشکار مربوط به استان البرز است و جایزه (15سکه طلا) به او تعلق نمی‌گیرد.
وی اضافه کرد: 15سکه اهدایی استانداری فارس نزد رئیس هیئت است.
منتظر پاسخ فدراسیون کبدی هستیم 
رئیس هیئت کبدی فارس به ایرنا گفت: منتظر پاسخ نامه فدراسیون مبنی بر تعیین تکلیف این ورزشکار هستیم که مشخص شود مدال طلایش مربوط به فارس است یا البرز.
عباس رضایی افزود: سکه‌ها در دفتر هیئت است و شما چه‌کاره‌اید که پاسخگو باشم.
رئیس هیئت کبدی فارس در پی‌نوشت رسید عدم تحویل سکه‌ها در 12مرداد 97 که یک نسخه آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، اعلام کرده است: با توجه به اینکه مدال راحله نادری به استان البرز اختصاص یافته است و عنوان نامبرده ربطی به استان فارس ندارد، پاداش به ایشان تعلق نگرفت.
هرچند رئیس هیئت کبدی فارس در این پی‌نوشت مشخص کرده مدال راحله نادری در بازی‌های آسیایی مربوط به کدام استان است، با فدراسیون کبدی در زمینه تعیین تکلیف مدال این ورزشکار، مکاتبه کرده است. 
کارشناسان رشته کبدی فارس بر این باورند در حالی که دست‌اندرکاران ورزش و جوانان فارس و وزارت ورزش و جوانان تأیید کرده‌اند مدال این ورزشکار مربوط به استان البرز است، رئیس هیئت هم خودش صحت این موضوع را پی‌نوشت کرده؛ پس چه اصراری دارد که بگوید منتظر جواب نامه فدراسیون است و مدت حدود هفت ماه است سکه‌ها در هیئت نگهداری می شود؟
آنها می‌گویند: رئیس هیئت کبدی فارس بیست و چهارم فروردین 98 در مصاحبه با شبکه رادیو ورزش از راحله نادری به عنوان ورزشکار مدال‌آور استان فارس در بازی‌های آسیایی نام برده و معلوم نیست چرا چنین موضعی گرفته است.
پاسخگوی افکار عمومی 
نایب‌رئیس ورزش کبدی منطقه 2 کشور به ایرنا گفت: از آنجا که پس از بازی‌های آسیایی، رئیس هیئت کبدی استان فارس اعلام کرد راحله نادری از این استان در بازی‌های آسیایی شرکت کرده و مدال طلایش مربوط فارس است، خود باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.
محمد شجاعی ادامه داد: این ورزشکار در لیگ برتر یک فصل برای فارس بازی کرده؛ در حالی که او اهل کرمانشاه است و ساکن استان البرز است و افتخارش هم مربوط به استان البرز است.
این پیشکسوت ورزش کبدی فارس اضافه کرد: رئیس هیئت کبدی فارس پس از بازی‌های آسیایی در شهر شیراز و در تبلیغات محیطی با نصب بنر اعلام کرد راحله نادری و سعیده جعفری، افتخارآفرینان فارس در بازی‌های آسیایی هستند.
شجاعی اظهار داشت: در حالی که مردم در فرودگاه شیراز منتظر استقبال از این 2ورزشکار بودند، تنها سعیده جعفری که فارسی است وارد فرودگاه شهید دستغیب شیراز شد و راحله نادری هم در فرودگاه استان البرز مورد استقبال قرار گرفت که اینگونه رفتار‌ها یک نوع عوام‌فریبی است.
او بیان کرد: استان فارس از بدو تأسیس رشته کبدی، تنها یک ورزشکار ملی‌پوش بانوان داشته که آن هم سعیده جعفری است که اهل شهرستان فساست.
وی ادامه داد: تیم کبدی بانوان فارس در گذشته و با استفاده از بازیکنان بومی در لیگ برتر کشور حضور داشت و عنوان سوم هم کسب کرد، طوری که ما بازیکن مطرح به استان‌های دیگر صادر می‌کردیم و برای آنها مدال کشوری می‌گرفتند.
نایب‌رئیس ورزش کبدی منطقه 2 کشور اظهار داشت: هم‌اینک تیم لیگ برتر فارس تنها 2بازیکن اهل استان دارد و بقیه هم از استان‌های دیگر جذب شده‌اند و حق بازیکنان خوب و مستعد فارس تضییع شده است.
شجاعی گفت: هیئت کبدی فارس در اقدامی نامناسب، راحله نادری را اهل استان فارس جا زده و او را به شهرداری، استانداری و نمایندگان مجلس معرفی کرده است. اگر اینگونه است، پس چرا 15سکه را که حدود هفت ماه از آیین تجلیل گذشته، به وی اهدا نمی‌کنند؟
وی افزود: در حالی که بازیکنان کبدی فارس کرایه حضور در تمرینات را ندارند و در مناطق محروم زندگی می‌کنند، چرا رئیس هیئت کبدی فارس فکری به حال آنها نمی‌کند؟
شجاعی گفت: وقتی رئیس هیئت هیچ سابقه و تخصصی در ورزش کبدی ندارد و داور کاراته است، نباید انتظار داشت این رشته در فارس رشد کند. اداره کل ورزش و جوانان فارس باید فکری اساسی به حال این رشته کند و از افراد دلسوز استفاده کند.
حذف مدال طلای راحله نادری از سبد افتخار فارس 
معاون توسعه ورزش فارس هم به ایرنا گفت: در صورتی که فدراسیون اعلام کند که افتخار کسب شده توسط این ورزشکار مربوط به استان البرز است، مدال طلای او از سبد افتخار ورزش فارس در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا حذف می‌شود.
محسن سالاری ادامه داد: رئیس هیئت به فدراسیون نامه زده تا تعیین تکلیف شود.
هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا از بیست و هفتم مرداد آغاز شد و یازدهم شهریور ماه 97 پایان یافت.
این رقابت‌ها در 40رشته و با حضور بیش از 11هزار ورزشکار از 45کشور آسیایی در شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاکارتا برگزار شد. 
کاروان اعزامی ایران با 280ورزشکار مرد، 98ورزشکار زن و در مجموع 378ورزشکار در 42رشته ورزشی راهی این دوره از بازی‌ها در جاکارتا شد.
در پایان بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا، تیم چین با 132طلا، 92نقره و 65برنز به مقام قهرمانی دست یافت.
کاروان اعزامی ایران هم با 20طلا، 20نقره و 22برنز و قرار گرفتن در رده ششم رده بندی، به کار خود پایان داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی