[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

وزیر اطلاعات اعلام کرد: شناسایی جاسوسان سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در مراکز حساس کشور، روزنامه شیراز نوین

وزیر اطلاعات اعلام کرد که ده‌ها جاسوس جذب‌شده از سوی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، در مراکز حساس کشور شناسایی شده و در اختیار دستگاه قضائی قرار گرفته‌اند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمود علوی در سخنرانی پیش‌خطبه نماز جمعه این هفته تهران با گرامی‌داشت جایگاه و مقام سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار کرد: تفاوت نگاه اسلام با دموکراسی این است که اسلام حکومت مردمان صالح را برای همه مردم مطرح می‌کند. در نظام اسلامی همه نهادها برای مردم است از جمعه وزارت اطلاعات که برای شما مردم عزیز است. کار این وزارتخانه بر پایه اخلاق شرعی، قانون جمهوری اسلامی، هدایت‌های امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری است. وی ادامه داد: ریل‌گذاری اطلاعاتی حاصل بررسی‌های کلان در پرتو رهنمودهای راهگشای مقام معظم و استفاده از تجارب سربازان امام زمان(عج) است. این سازمان از مردم و برای مردم است امنیت را برای مردم و سلب امنیت را برای دشمنان مردم می‌خواهد.
وزیر اطلاعات افزود: این سازمان به دنبال امنیت در تمام زمینه‌ها و عرصه‌ها همچون در زمینه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه‌ای، جان و مال و آبروی مردم برای مردم است.
وی با بیان اینکه بیان دستاوردهای سربازان گمان امام زمان(عج) در یک جلسه کوتاه امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته با ۱۱۴تیم تکفیری، ۱۱۶تیم مرتبط با منافقین، ۴۴تیم ضدانقلابی، ۳۸۰تیم قاچاق مواد مخدر برخورد شده است. عملیات ۱۸۸تیم عملیاتی خنثی شده، از جمله آخرین آنها دستگیری ۴نفر در جنوب غرب کشور و کشف ۱۵هزار فشنگ کلاشینکف بوده است. وزیر اطلاعات گفت: همچنین تلاش سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه برای جلب جاسوس خنثی شده است. ده‌ها جاسوس که جذب سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه شده بودند، در مراکز حساس کشور شناسایی شده و در اختیار دستگاه قضائی قرار گرفته‌اند. گزارش شناسایی این جاسوس‌ها مایه بهت همه کسانی شد که در جریان عملکرد وزارت قرار گرفتند و سرویس‌های بیگانه که این افراد را جذب کرده بود، دچار گیجی کرد.
وی در ادامه گفت: در ضدجاسوسی، راهبرد را از ضدجاسوسی پدافندی به راهبرد ضدجاسوسی آفندی تغییر داده و در مصاف با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و دشمن، ضربه‌های کاری وارد کردیم. در برابر آمریکا، سی‌آی‌اِی شبکه جاسوسی این کشور ۲۹۰جاسوس در کشورهای مختلف از جمله ایران شناسایی شدند و تبادل اطلاعاتی با کشورهای دوست صورت گرفت و ارتباط با آن با منابع به هم ریخت و کمیته شکست در آمریکا تشکیل شد و رئیس سی‌آی‌اِی این ضربه را تأیید کرد. وی ادامه داد: اخیراً یاهو نیوز با ۱۹نفر از صاحب‌نظران امنیتی آمریکا مصاحبه داشت که یکی از آنها اروین مکلو تحلیل‌گر امنیت ملی آمریکاست که گفت این اتفاق فاجعه‌آمیزترین شکست بعد از ۱۱سپتامبر است. یکی دیگر از مقامات سی‌آی‌اِی آمریکا می‌گوید وقتی این اتفاق افتاد، گویا هیچ مسئله‌ای دیگر برای ما وجود نداشت، وقتی سوخت و سازهایی رخ می‌دهد همه چیز بد و تاریک پیش می‌رود. این ضربه طوری بود که آمریکایی‌ها از آن به عنوان افتضاح اطلاعاتی یاد کردند و در آینده نزدیک جزئیات آن در مصاف با سی‌آی‌اِی در اختیار مردم از طریق رسانه ملی و سایر رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. علوی سپس گفت: چنین اقدامی درباره اِم‌آی‌سیکس انگلیس هم صورت گرفته که به استحضار مردم خواهد رسید.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی