[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

کمک‌های کتابخانه‌های عمومی فارس به کودکان سیل‌زده ارسال شد، روزنامه شیراز نوین

نخستین مجموعه اسباب‌بازی و هدایای فرهنگی اهدایی کتابخانه‌های عمومی استان فارس در قالب طرح پویش مهربانی، برای کمک به کودکان سیل زده لرستان ارسال شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح‌الله منوچهری ضمن همدردی با مردم چند استان سیل‌زده کشور، عنوان کرد: در پی حادثه سیل اخیر، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور کمک به کودکان و نوجوانان سیل زده پویش «بهار مهربانی» را راه‌اندازی کرده است که در این راستا کتابخانه‌های عمومی فارس در کنار دیگر کتابخانه‌های عمومی کشور، برای گردآوری هدایای فرهنگی بسیج شده‌اند. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اعلام اینکه مجموعه کمک‌های اهدایی کتابخانه‌های عمومی فارس آماده شده است، افزود: این مجموعه شامل کتاب، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر به قیمت بیش از 200میلیون ریال است که به همت کتابداران، کارکنان و اعضای کتابخانه‌های عمومی خریداری و اهدا شده است.
وی اضافه کرد: این بسته فرهنگی شامل 1800لوازم‌التحریر، 470عدد عروسک و اسباب‌بازی و بازی‌های فکری و در حدود 1050جلد کتاب است.
منوچهری با تصریح اینکه بخشی از این هدایا به کودکان محله سیل‌زده شیراز اهدا می‌‌شود، خاطرنشان کرد: اولین مجموعه از این هدایای فرهنگی، روز پنجشنبه 29فروردین با کتابخانه عمومی سیار شهید جمالی اقلید که تنها کتابخانه سیار استان فارس است، به شهر پل دختر لرستان ارسال شد. کتابخانه شهید جمالی نیز علاوه بر توزیع این هدایا، برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی را در این مناطق برگزار خواهد کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با قدردانی از حمایت مردم در این طرح، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه فارس خود از جمله استان‌های سیل زده کشور است و مردم فارس به ویژه شهر شیراز گرفتار سیل و ویرانی‌اند، اما مردم فارس بار دیگر همدلی خود را با هم‌وطنانشان در دیگر استان‌ها نشان دادند و در حماسه کمک به کودکان سیل‌زده، در اول خط ایستادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی