[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

بهترین روش امر به معروف، رفتار عملی مسئولان است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، جلسه شورای اداری شهرستان قیروکارزین با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس و مسئولان محلی شهرستان قیروکارزین در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر استان فارس با بیان اینکه عظمت جهاد در درگاه الهی جایگاه والایی دارد، اظهار داشت: امام علی(ع) در حدیثی حتی جهاد در راه خدا را در برابر امر به معروف و نهی از منکر به مانند رطوبت دهان در برابر دریای عمیق و پهناور دانسته است.
سلیمان مهدوی گفت: کسی که امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌دهد باید شجاع باشد، حرف بزند. این فریضتین با اصل شجاعت عجین شده است. امام خمینی(ره) فرمودند اگر کسی از امر به معروف و نهی از منکر کردن بترسد و حرف نزند، شرک خفی بر او مترتب است.
مهدوی خاطرنشان کرد: تاکنون شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات به آن شکلی که باید راه‌اندازی نشده است، در حالی که در قانون شعار همه نهاد‌ها بوده است. 
مهدوی با خطاب قرار دادن مجموعه شورای اداری شهرستان قیروکارزین اظهار داشت: شما در این شهرستان حاکمیت 72هزار نفر را بر عهده دارید و از حقوق مردم و بیت‌المال باید دفاع کنید و باید شرایط را برای دین مردم مهیا و ساری و جاری کنید. مهدوی عنوان کرد: برای پیشرفت باید اینگونه سخن و صحبت کرد. اسلام به شما اجازه سکوت نمی‌دهد و این امکان به شما داده شده است که برای اسلام کار کنید. خداوند امکان هدایت مردم و امر به معروف و نهی از منکر عملی را به شما داده است، پس باید طوری حرکت کنید که مردم از شما الگو بگیرند؛ چراکه شما امکان تأثیرگذاری دارید و این لطفی است که خداوند به شما داده است.
در پایان مراسم، حکم سرهنگ دوم پاسدار علی‌اکبر تقیان به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از  منکر شهرستان قیروکارزین اعطا گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی