[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

شهردار شیراز: گردشگری، نسخه درمان اشتغال فارس، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز اعتقاد دارد که در شرایط کنونی، گردشگری و توجه به توسعه استاندارد صنعت توریسم، بهترین راهکار برای حل معضل بیکاری و مشکلات و تبعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... ناشی از آن به‌شمار می‌رود.
مهندس علیرضا پاک فطرت در حاشیه بازدید از پروژه محور سلامت در چمران جنوبی، گفت: وقتی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل شیراز و حتی فارس را با سایر استان‌های هم‌سنگ می‌سنجیم، در می‌یابیم که چه استعدادی در این استان برای توسعه فعالیت‌های گردشگری و پرداختن به توریسم در ابعاد مختلف وجود دارد. وی گفت: ممکن است یک استان یا شهر ممکن است در بُعدی نظیر تاریخی یا طبیعی یا علمی، جذابیت‌هایی داشته باشد؛ اما استان فارس و شهر شیراز، در ابعاد مختلفی نظیر مذهبی، تاریخی، طبیعی، علمی و پزشکی، ادبی و هنری و سایر ابعاد، توانمند است و می‌تواند در هر بخش گردشگران را جذب کند.
آمادگی شهرداری شیراز برای تدوین طرح جامع گردشگری و برند شهر شیراز
علیرضا پاک فطرت با اشاره به اهمیت تهیه و تدوین طرح جامع گردشگری و برند شهر شیراز، آمادگی شهرداری برای همکاری در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و گفت: شیراز و فارس هر آنچه گردشگران فرهنگی تمام دنیا بخواهند را دارد؛ اما باید برای گردشگری برنامه‌ای کامل داشت.
شهردار شیراز با بیان اینکه به شهرهای اصفهان، یزد، کاشان و شیراز باید یک نگاه واحد داشت، گفت: باید تلاش کرد تا با برگزاری جلساتی مشترک با مسئولان این شهرها در ابعاد مختلف گردشگری، امکانی را برای ارتباط بین این مناطق فراهم کرد تا گردشگران در قالب یک برنامه‌ گردشگری مشخص، برای سفر به ایران جذب شوند. علیرضا پاک فطرت ایجاد بسترهای حمل و نقلی آسان، مناسب و سریع و ارزان، بین این شهرها و حتی قم را از ضرورت‌ها برشمرد و گفت: باید با یک بررسی دقیق، امکان هم‌افزایی بین استان‌ها را فراهم کرد؛ به‌عنوان مثال اگر در شیراز ظرفیت و امکانات اقامتی بهتری وجود دارد، اما در استان و شهرهای مجاور این امکانات نباشد، توریست احساس آرامش نخواهد کرد.
رونق گردشگری در ایران به‌معنای رونق اقتصادی است
شهردار شیراز با تصریح اینکه بهترین راهکار برای حل مشکل بیکاری در شیراز، فارس و بسیاری از استان‌های ایران، گردشگری است، گفت: رونق گردشگری در ایران به‌معنای رونق اقتصادی است؛ زمانی به‌عنوان یک شهروند آرزو داشتم که یک دهم جمعیت شیراز را توریست‌ها تشکیل دهند و بارها به‌عنوان شهردار این آرزو را در مجامع و مجالس مختلف تکرار کرده و می‌کنم.
وی با بیان اینکه کشوری نظیر ترکیه، با استفاده از صنعت گردشگری، مسائل اقتصادی خود را رفع کرده و در ابعاد دیگر هم بسترساز رشد شده است، گفت: ما هم توانسته‌ایم مشکل اشتغال بعضی کشورهای همسایه را حل کرده و بعضی از مشاغل را دو دستی به همسایگانمان بدهیم.
شهردار شیراز البته تأکید دارد که موضوع گردشگری تنها با نشستن پشت میز و ایجاد هتل حل نمی‌شود، گفت: اگر گردشگری پر رونقی داشته باشیم، چرخه اقتصاد در تمام بخش‌ها به گردش در خواهد آمد.
او با بیان اینکه علاوه بر هتل‌های بزرگ باید به‌دنبال ایجاد سایر امکانات اقامتی، پذیرایی و گردشگری نیز بود، گفت: باید در خارج از شهرها و مناطقی در نزدیکی اماکن تاریخی و طبیعی، متل و مکان‌های استاندارد اسکان گردشگران را ایجاد کرد. مکان‌هایی نظیر نقاط اسکان بوم‌گردها؛ امکاناتی ارزان‌قیمت برای توسعه گردشگری؛ باید تمام سلیقه‌ها و ذائقه‌ها را مد نظر قرار داد.
شهردار شیراز یکی از الزامات توسعه گردشگری را ایجاد مدیریت واحد شهری دانست و با بیان اینکه شورا و شهرداری تاکنون به وظایف خود در این بخش خوب عمل کرده اند، گفت: باید دلسوزانه برای ایجاد مدیریت واحد شهری تلاش کرد.
احداث کیلومترها مسیر سلامت در شیراز
شهردار شیراز همچنین به در حال احداث بودن کیلومترها مسیر سلامت در کوهپایه ها، ارتفاعات و همچنین دل باغات قصردشت اشاره کرد و افزود: شهرداری شیراز پنجره ای جدید در جهت گردشگری فرهنگی و سالم به سوی شهروندان گشوده است.
استقبال شهروندان از محور سلامت، قبل از افتتاح رسمی
شهردار منطقه شش شیراز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه دغدغه و تأکید شهرداری و شورای اسلامی شهر حفظ و نگهداری و احیای باغات است، گفت: شاهد استقبال روزافزون شهروندان و ورزشکاران از محور سلامت پیش از افتتاح رسمی این پروژه هستیم که این موضوع نویدی برای روی آوردن شهروندان به این مسیر کم نظیر در آینده نزدیک خواهد بود.
شیلا جهان جاه با اشاره به احداث پیست دوچرخه سواری و پیاده راه سلامت در چمران جنوبی به عنوان یکی از پروژه‌های شهرداری منطقه شش، گفت: عملیات عمرانی این پروژه به پایان رسیده که پس از رفع مشکلات و کاستی هایی که مورد تأکید شهردار محترم شیراز قرار گرفت، محور سلامت آماده بهره برداری خواهد شد. وی به باغات قصردشت که بخش اعظمی از محدوده منطقه شش شهرداری را به خود اختصاص داده اشاره کرد و گفت: محور سلامت حدفاصل بلوار شاهد به سمت تقاطع سه سطحی بصیرت (معالی آباد) به طول دو و نیم کیلومتر قرار دارد که با توجه به همجواری باغات قصردشت شرایطی را به‌وجود آورده که شهروندان بتوانند در محیطی امن و آرام و به دور از دغدغه‌های روزمره ساعاتی را در کنار خانواده سپری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی