[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

یک روش گیاهی برای از بین بردن خال گوشتی، روزنامه شیراز نوین

خال گوشتی یکی از زائده‌های پوستی است که روش‌های شیمیایی زیادی برای برداشتن و از بین بردن آن وجود دارد.
در این مقاله به شما یک روش گیاهی برای از بین بردن زائده‌های گوشتی به شما معرفی می کنیم. خال گوشتی یکی از زائده‌های پوستی است که روش‌های شیمیایی زیادی برای برداشتن و از بین بردن آن وجود دارد. اما در این مقاله به شما یک روش گیاهی برای از بین بردن زائده‌های گوشتی به شما معرفی می کنیم.
از بین بردن خال گوشتی با روغن درخت چای
 اگرچه خال گوشتی به طور مشخصی خطرناک نیست؛ ولی باعث می‌شود توجه زیادی به بدنتان کنید، مخصوصاً اگر خال در صورت یا گردنتان باشد. نگران نباشید. راه‌های زیادی برای حذف این نوع خال‌ها وجود دارد و ماده جادویی که برای از بین بردن آن وجود دارد، روغن درخت چای است. در ادامه مطلب همراه ما باشید.
فواید روغن درخت چای
روغن درخت چای کاربردهای مختلفی دارد؛ اما بیشتر در درمان مشکلات پوست، ناخن و مو استفاده می‌شود. مثلاً در درمان قارچ ناخن، آکنه یا بهبود سریع زخم استفاده می‌شود و همه این‌ها به خاطر خواص فوق‌العاده این عصاره است.
کاهش التهاب
روغن درخت چای نه تنها از عفونت در زخم‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه با کاهش التهاب باعث بهبودی زخم می‌شود. این عصاره خواص ضدمیکروبی دارد و می‌تواند از انواع مشکلات پوستی جلوگیری کند، از جمله ورم پوست.
ضدعفونی کننده زخم‌ها
با یک شکستگی یا خراش پوست، باکتری و ویروس‌ها می‌توانند وارد جریان خون بشوند و باعث عفونت بشوند. روغن درخت چای می‌تواند زخم‌ها، بریدگی‌ها و خراش‌ها را ضدعفونی کند.
پیشگیری از آکنه
تحقیقات نشان داده که روغن درخت چای می‌تواند از آکنه شدید جلوگیری کند و این باعث می‌شود یکی از قوی‌ترین مواد در مراقبت از پوستتان باشد.
درمان قارچ ناخن
عفونت‌های قارچی خیلی رایج هستند و روغن درخت چای در کنترل این عفونت‌ها بسیار مؤثر است. فرقی ندارد از آن به تنهایی استفاده کنید یا با سایر مواد ترکیبش کنید، اثر خودش را می‌گذارد. اما غالباً به خاطر اثر قوی که می‌گذارد، توصیه می‌شود با دوز کم و مخلوط با چیز دیگری استفاده بشود.
از بین بردن خال گوشتی
تحقیقات کافی برای تأثیرگذاری روغن درخت چای در حذف خال گوشتی وجود ندارد. با این حال، خیلی‌ها ادعا می‌کنند که این روشی بدون خطر برای از بین بردن خال است. از شواهد این طور به نظر می‌رسد که این روغن در از بین بردن آن دسته از خال‌هایی که بدخیم یا عمیق نیستند، مؤثر است. علاوه بر این، روغن درخت چای در از بین بردن زگیل هم کاربرد دارد. موقعی که از آن استفاده می‌کنید، باعث خشک شدن خال می‌شود و خود به خود می‌افتد. مدت زمان درمان خال بستگی به اندازه خال دارد.
چطور از روغن درخت چای برای از بین بردن خال گوشتی استفاده کنیم؟
راه‌های خاصی برای استفاده از این روغن وجود دارد که خیلی آسان هستند. در اینجا راهنمای گام به گام وجود دارد:
1- یک پنبه کوچک بردارید و روغن درخت چای روی آن بریزید. روغن نباید رقیق شده باشد. پنبه را روی خال قرار بدهید و آن را با یک نوار چسب بچسبانید. برای چند ساعت آن را نگه دارید. آن را بردارید و آن ناحیه را با آب بشویید. این روند را دو تا سه بار در روز انجام بدهید تا زمانی که خال ناپدید بشود.
2- یک گوش‌پاک‌کن را در روغن درخت چای خیس کنید. آن را روی خال اعمال کنید و اجازه بدهید خشک بشود. این کار را ۲ تا ۳بار در روز تکرار کنید تا زمانی که خال ناپدید بشود. قبل از استفاده از روغن درخت چای صورتتان را با یک پاک کننده ملایم تمیز و خشک کنید. نتیجه درمان ممکن است در هر فردی متفاوت باشد.
چقدر طول می‌کشد خال گوشتی از بین برود
خب، این بستگی به اندازه خال و عمق آن در پوستتان دارد. روغن درخت چای ممکن است نتیجه سریع‌تری داشته باشد وقتی در خال‌های کوچکی که ریشه سطحی دارند، استفاده می‌شود. خال‌هایی که ریشه عمیق و بدخیم دارند، بیشتر اوقات به درمان واکنش نشان نمی‌دهند. حداقل چند هفته باید منتظر بمانید قبل از اینکه هر گونه نتیجه‌ ای دریافت کنید.
این بستگی به اندازه خال دارد. اگر کوچک باشد ممکن است دو هفته طول بکشد و اگر بزرگ‌تر باشد، ممکن است مجبور بشوید برای حداقل یک ماه صبر کنید. در نهایت، می‌بینید که خال کوچک شده یا افتاده. قبل از اینکه به طور کامل درمان بشوید، پوستتان در چند روز حساس به لمس می‌شود. نتایج درمان بستگی به نوع پوستتان دارد.
در برخی از افراد نتیجه مشخصی ندارد. یک نمونه خوب در این درمان این است که کاملاً طبیعی و بدون خطر است، پس هیچ‌گونه خطر عفونتی ندارد. می‌تواند در هر قسمت از بدنتان استفاده شود. هیچ گونه اثر زخمی بر جا نمی‌گذارد. بدون هیچ زحمتی است و راحت قابل استفاده است و گران نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی