[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: مراکز فناوری ارتش در فارس توسعه یابد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان این که توسعه مراکز علمی و فناوری در ارتش فارس ضروری است، اهتمام به این موضوع را خواستار شد.
به گزارش ایرنا، آیت الله لطف‌الله دژکام در دیدار با فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی در منطقه فارس افزود: فارس پیشتر در حوزه علمی و فناوری قوی بود، اما برخی مراکز دیگر استان‌ها از ما پیشی گرفتند و ما متوقف ماندیم. این موضوع دیدگاهی نظامی نیست، بلکه اقتصادی و مردمی است. امام جمعه شیراز افزود: ارتقای تکنولوژی سبب برتری جایگاه می‌‌شود. همچنین ارتقای معنویت و اخلاق نیز باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه شجاعت سبب صداقت می‌‌شود و راستگویی سبب تغییراتی مانند ایستادگی در میدان جنگ است. وی با بیان اینکه فعالیت‌های رزمی باید جایگاه پرورش اخلاقی داشته باشد، ادامه داد: مهارت‌های ورزشی و نظامی به نیازهای عملیاتی ما مرتبط است که نمونه آن را می توان در سیل اخیر دید. 
دژکام با تأکید بر اینکه ارتش فارس نقش مرکزیتی در ارتش جنوب کشور دارد، عنوان داشت: این مرکزیت در معیشت مردم تأثیر دارد تا 50سال قبل شرایط خفقانی وجود داشت، اما اکنون در جنوب ظرفیت‌ها و امکاناتی وجود دارد و پیشرفت ایجاد شده است. فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی در فارس در این دیدار گفت: امروز ارتش، مأموریت خود را تمام و کمال با موفقیت انجام داده و در نزد مردم عزیز بوده و هست. امیر سرتیپ دوم وجیه‌‌الله جمشیدی با بیان اینکه ارتش مردمی‌ترین نهاد نظامی است، بیان داشت: ولایت فقیه در رأس ارتش قرار دارد و ما سربازان در تلاش برای تحقق دستورات ایشان هستیم. 
وی اظهار کرد: با توجه به مباحث اقتصادی و مشکلات موجود، نیروهای مسلح به ویژه ارتش در تحقق اقتصاد مقاومتی به بهترین شکل ممکن ایفای نقش کرده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی