[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

معاون رئیس‌جمهور: روند احیای تالاب‌های فارس امیدبخش است، روزنامه شیراز نوین

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بازدید هوایی از برخی تالاب‌های استان فارس، روند احیای دریاچه‌ها و تالاب‌ها را امیدبخش خواند و بر ضرورت پایش و مراقبت بیشتر برای حفظ تعادل زیستی در این مناطق تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، عیسی کلانتری در جریان بازدید هوایی از تالاب‌های مهارلو، طشک و بختگان، تالاب بین‌المللی کمجان و سد درودزن اظهار امیدواری کرد با تداوم روند بارندگی در بالادست این مناطق، فرایند احیای تالاب‌ها همچنان تداوم داشته باشد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: در کنار بهره‌مندی از نعمت خدادادی باران، دولت هم تمام تلاش خود را برای احیای تالاب‌ها و حفاظت از آن و تثبیت و تداوم حیات زیست‌مندان در این مناطق انجام می دهد.
نزول رحمت الهی و بارندگی‌های شدید در فروردین ماه موجب شد اغلب تالاب‌ها و دریاچه‌های استان فارس پُر آب شوند و پس از سال‌ها خشکی و کم آبی جان تازه یابند.
به گفته مسئولان حفاظت محیط زیست فارس، بارندگی‌های شدید در بالادست دریاچه‌های طشک و بختگان در شرق استان فارس موجب شده هر دو دریاچه پرآب شوند. آبگیری دریاچه بختگان نویدبخش روزهای بهتر برای این اثر زیست محیطی توصیف شده است.
بر اساس ارزیابی کارشناسان محیط زیست، دریاچه بختگان بیش از 40درصد آبگیری شده و همچنان نیز حجم قابل توجهی از روان آب‌ها به سمت این دریاچه در حال ورود است.
آبگیری دریاچه طشک در شرق استان فارس نیز حدود 60درصد اعلام شده است. ورود آب به دریاچه طشک موجب بهبود شرایط اقلیم بر پیرامون این دریاچه می‌‌شود و می‌تواند علاوه بر ترمیم اثرات مخرب خشکسالی بر محیط زیست، برای کشاورزی و باغداری شهرستان‌های اطراف نیز مفید باشد.
آبگیری دریاچه مهارلو و تالاب کمجان در استان فارس نیز حدود 95درصد اعلام شده است. آبگیری این دو تالاب و دریاچه موجب افزایش زیست پرندگان آبزی و کنار آبزی در اطراف این دو اثر زیست محیطی خواهد شد. 
کلانتری برای بازدید یک روزه از تالاب‌های فارس، روز شنبه وارد این استان شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی