[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

وزیر علوم: مشکلات ریشه‌ای در ساختار بودجه‌‌ریزی وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: هماهنگی‌ها برای پرداخت باقیمانده بودجه سال 97 به دانشگاه‌ها صورت گرفته است‌ و امیدواریم بودجه سال 98 دانشگاه‌ها نیز به صورت کامل تخصیص یابد.
به گزارش ایرنا، منصور غلامی، در بیست و سومین نشست شورای معاونان اداری و مالی 13دانشگاه سطح یک کشور در شیراز افزود: مشکلات ریشه ای در ساختار بودجه‌‌ریزی وجود دارد و ضروری است که در چنین نشست‌هایی با هم‌فکری صاحب نظران، طرح‌ها و مدل‌هایی ارائه شود که گره‌‌گشای مسائل مالی دانشگاه‌ها باشد.
وزیر علوم بر ضرورت تعریف شاخص برای ارزیابی عملکرد اداری و مالی دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: صرفه‌جویی، رعایت چارچوب‌ها و اولویت‌بندی هزینه‌ها از مواردی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.
غلامی با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب از دانشگاه‌ها و شتاب علمی کشور، اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید برنامه‌ریزی کلان داشته باشند و پیشنهادهایشان را در قالب برنامه‌ای جامع به مسئولان نظام ارائه دهند. 
وی همچنین به پژوهش‌های کاربردی و ارتباط با صنعت نیز اشاره کرد و بیان داشت: با برنامه‌ریزی در حوزه سیاست کلان اقتصادی، تقویت روابط تجاری بین‌المللی و توجه به موضوع پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها با توجه به نیاز روز می‌توان ارتباط دانشگاه و صنعت را بهبود بخشید و به اقتصاد دانش‌بنیان جامه عمل پوشاند.
رئیس دانشگاه شیراز نیز در این نشست گفت: وضعیت کنونی تخصیص بودجه باعث شده که فرصت برنامه‌ریزی از دانشگاه‌ها گرفته شود و برخی از طرح‌های کلان اجرایی نشود.
حمید نادگران افزود: دانشگاه‌ها در حال حاضر به صورت دبیرستان بزرگ درآمده‌اند و این یک خُسران بزرگ است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی