[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

خدمات‌رسانی به ۷۸۲بیمار اختلال انعقادی در مرکز جامع هموفیلی ، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت هفدهم آوریل، برابر با بیست و هشتم فروردین، روز جهانی هموفیلی، از خدمات‌رسانی به ۷۸۲بیمار اختلال انعقادی در مرکز جامع هموفیلی دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،  عبدالخالق کشاورزی معاون درمان دانشگاه با اعلام این خبر گفت: بیماری هموفیلی یک بیماری خونریزی دهنده مادرزادی وابسته به جنس است که تشخیص درست و به‌موقع آن، عاملی مهم و حیاتی در درمان است. با وجود درمان‌های رایج کنونی، فرد دچار هموفیلی در صورت دسترسی به درمان‌های کافی، باید طول عمری برابر افراد طبیعی جامعه داشته باشد.
رئیس اداره بیماران خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه هفدهم آوریل روز تولد یکی از بنیان‌گذاران فدراسیون جهانی هموفیلی به نام «فرانک اشنابل» است، گفت: این روز از سال ۱۹۶۳ به نام روز جهانی هموفیلی نام‌گذاری شده است. هر سال در این تاریخ با هدف بالا بردن سطح آگاهی مردم از بیماری هموفیلی و دیگر اختلالات انعقادی ارثی در سراسر جهان، برنامه‌های متنوعی اجرا می‌‌شود.
داوود حدادی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۷۸۲بیمار اختلال انعقادی در تنها مرکز جامع هموفیلی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، واقع در بیمارستان شهید آیت‌الله دستغیب شیراز، خدمات درمانی دریافت می کنند، افزود: از این تعداد ۳۸۳نفر مبتلا به هموفیلی نوع A (کمبود فاکتور ۸ انعقادی) و ۵۳نفر مبتلا به هموفیلی نوع B (کمبود فاکتور ۹ انعقادی) هستند.
او با اشاره به اینکه مرکز هموفیلی بیمارستان شهید آیت‌الله دستغیب، به عنوان مرکز جامع خدمات‌رسانی به این بیماران در فارس شناخته شده است، به اهمیت خدمات ارائه شده به بیماران هموفیلی پرداخت و پیشگیری از ایجاد عوارض در این بیماران را گامی مهم دانست.
حدادی هدف اصلی را پیشگیری از بروز خونریزی در این بیماران دانست و گفت: خونریزی حاد در این بیماران باید هرچه زودتر، با اولویت دو ساعت نخست، درمان شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی