[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

پیش‌بینی پاداش برای کاهش مصرف برق، روزنامه شیراز نوین

حسین صالحی معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز خواستار همکاری مشترکان، خصوصاً در بخش‌های کشاورزی و صنعتی برای پیک سایی (کاهش مصرف در زمان اوج بار) در تابستان امسال شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسین صالحی شنبه 31فروردین در یک نشست خبری گفت: سال گذشته و براساس قوانین و دستورالعمل‌های طرح ملی پاسخگویی بار برای کنترل اوج بار، بالغ بر 48میلیارد ریال، پاداش به مشترکین کشاورزان همکار در پیک سایی تعلق گرفته است. وی ادامه داد: سال 97 طی تفاهمنامه‌ای که با حدود 9هزار و 500مشترک بخش کشاورزی منعقد شده بود، این مشترکین در موضوع پیک‌سایی (کاهش مصرف در زمان اوج بار) همکاری داشتند.
معاون برق شیراز با بیان اینکه دوره همکاری این مشترکین از 15خرداد تا 15شهریور سال 97 بود، افزود: در این دوره زمانی، مشترکینی که با توزیع برق تفاهم‌نامه داشتند، ملزم بودند از ساعت 12 تا 16 یا 19 تا 23، از پمپ چاه‌های برقی کشاورزی استفاده نکنند. صالحی ادامه داد: در ازای همکاری این مشترکین، توزیع برق شیراز علاوه بر امکان استفاده از 20ساعت برق رایگان، پاداشی نیز به صورت تخفیف در قبوض ماه‌های آذر و دی 97، اعمال کرده است. معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: حجم پاداش اعمال شده در قالب تخفیف قبوض آذر و دی 97 مشترکین کشاورزی همکار در پیک‌سایی، بالغ بر 48میلیارد ریال بوده است. مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق شیراز گفت: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، برای مشترکین صنعتی، از ابتدای تیر تا انتهای مردادماه، طرح انتقال تعطیلات هفتگی از جمعه به یکی از روزهای کاری، کاهش بار برنامه‌‌ریزی شده در ساعات اوج بار شبکه، انجام تعمیرات سالانه، تعیین ساعات کاری برنامه‌ریزی شده را در نظر گرفته‌ایم. روزبه باپیری با بیان اینکه برای مشترکین عمومی و تجاری و سایر مصارف نیز در همین دوره زمانی برنامه‌ اعمال تخفیف پیش‌بینی شده است، گفت: این مشترکین در صورتی که حداقل 5روز کاری متوالی در این طرح همکاری داشته باشند، مشمول تخفیف‌هایی خواهند شد. وی افزود: ساعات همکاری برای مشترکین اداری 11 تا 15 پیش‌بینی شده و برای تجاری و سایر مصارف نیز براساس تشخیص شرکت توزیع برق، زمان تعیین خواهد شد. باپیری گفت: برای مشترکین ایستگاه گاز طبیعی فشرده (سی.ان.جی) نیز دوره همکاری از ابتدای تیر تا انتهای مردادماه تعیین شده است، مشروط بر اینکه حداقل 5روز کاری و به مدت 2ساعت در روز را نسبت به خاموش کردن دستگاه‌ها اقدام کنند.
مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق شیراز همچنین دارندگان مولدهای اضطراری یا خودتأمین را از گروه‌هایی برشمرد که در صورت همکاری مشمول تخفیف‌هایی خواهند شد و توضیح داد: طول دوره همکاری این گروه، از ابتدای تیر تا 15شهریور تعیین و حداکثر مدت مشارکت آنها پانصد ساعت در روزهای کاری هفته مشخص شده است. باپیری گفت: ساعت پیش‌بینی شده برای استفاده از ظرفیت تولید برق دارندگان مولد اضطراری یا خودتأمین، 11 تا 15 و 19 تا 23 است.
مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق شیراز خاطرنشان کرد: مشترکین بخش کشاورزی نیز به روال سال‌های گذشته امکان همکاری در طرح ملی پیک‌سایی را خواهند داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی