[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

معاون انتظامی سازمان نظام روانشناسی کشور: روانشناسی کشور در حال خروج از پیله است، روزنامه شیراز نوین

معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ضمن ابراز خرسندی از شکوفایی خدمت این حوزه در جامعه گفت: آنچه مسلم است علم روانشناسی کشور در حال خروج از پیله و گسترش کاربردی است.
دکتر محمدباقر حبی، در بازدید از پروژه پارک سلامت روان در شیراز اظهار داشت: با توجه به جامع‌نگری صورت گرفته در اجرای این طرح، پارک سلامت روان پیش‌قراول ارائه خدمات روانشناسی سلامت به مردم خواهد بود.
وی عنوان کرد: البته قبل از آنکه موضوع درمان در کشور مورد توجه و پیگیری قرار گیرد ما باید به‌عنوان سیاست‌گذاران و برنامه ریزان موضوع سلامت‌محوری و پیشگیری را مورد توجه قرار دهیم.
معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تاکنون نگاه غالب در حوزه‌های مختلف مبتنی بر درمان بوده و محوریت اصلی اجرای برنامه‌ها را این نگاه تشکیل می‌داد اما خوشبختانه امروز پیشگیری و سلامت‌محور بودن طرح‌ها به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری آینده‌نگر مورد تأکید قرار گرفته است که احداث پارک سلامت روان به‌عنوان یک ایده خلاق و نوآور می‌تواند در همین راستا تعریف شود.
دکتر حبی، خواستار آموزش محور بودن برنامه‌ها در پارک سلامت روان شیراز شد و عنوان کرد: موضوع معنویت و مباحث دینی به‌عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی ارتقا شاخص‌های روانشناسی سلامت و سبک زندگی ایرانی‌اسلامی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که البته قرار گرفتن مسجد و فضاهای فرهنگی متعدد در این پروژه نشان می‌دهد که توجه جدی به این موضوعات صورت گرفته است.
معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ضمن اشاره به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در موضوع «سلامت روانی جامعه از منظر دین» اظهار داشت: خوشبختانه ریاست این دانشگاه حساسیت و موضوعیت مجموعه پارک سلامت روان در شیراز را به‌خوبی درک کرده و همکاری مناسبی نیز تاکنون با مجموعه مذکور داشته است؛ اما بی‌شک برای توسعه نگاه‌ها و برنامه‌های می‌توان از سایر مجموعه‌های دینی و مذهبی بهره مناسب برد.
دکتر حبی افزود: در پارک سلامت روان شیراز موضوع تکیه به دین و آموزش‌های مذهبی به‌عنوان تکیه‌گاه موردتوجه قرارگرفته و سلامت‌نگر بودن، جامعه نگر بودن و معنویت‌گرا بودن از ویژگی‌های ارزنده این طرح فاخر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی