[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

استاندار فارس در جلسه شورای برنامه‌ریزی توسعه استان: جلوی فساد اداری را بگیرید، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- امین افشار

به گزارش خبرنگار شیرازنوین، محمدعلی افشانی عصر دیروز در هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی توسعه استان خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی فارس گفت: باید برای مبارزه با فسادی که درون سیستم اداری وجود دارد تلاش کنیم تا کمتر شده و روزی برسد که کاملاً حذف شود. وی تأکید کرد: مدیران لازم است بر طرح‌ها و پروژه‌های زیرمجموعه خود و خدماتی که ارائه می‌کنند نظارت کافی داشته باشند. 
وی افزود: نقاط قوت و ضعف‌ها را شناسایی و در برنامه ریزی سال آینده قوت‌ها را افزایش و ضعف‌ها را پوشش دهید. 
استاندار فارس با تأکید بر صرف منابع در امور صحیح بیان کرد: باید نظارت و ارزیابی صورت بگیرد که اعتبار هزینه شده به نسبت کار انجام شده همخوانی داشته باشد. 
افشانی در آخرین جلسه شورای برنامه ریزی خاطر نشان کرد: در فرصت باقی مانده تا پایان سال، مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در جهت جذب اعتبارات ملی که در اختیار وزارتخانه‌هاست تلاش کنند که سهم بیشتری به استان تعلق گیرد. 
وی با اشاره به دو برابر شدن اعتبارات استان گفت: مدیران از هم اکنون برای طرح‌های سال آینده سازمانشان برنامه ریزی و اهداف را مشخص و استراتژی را تدوین کنند. 
استاندار فارس با اشاره به لزوم تسلط مدیران بر برنامه ششم گفت: مسئولان باید به قانون خصوصاً در حوزه مأموریت خودشان تسلط کامل داشته باشند. 
وی با توجه به عملکرد دستگاه‌های مختلف در سیل اخیر تشریح کرد: در حادثه سیل، همه مدیران خیلی خوب عمل کردند و بیش از هزار و 500 اکیپ در سراسر استان فعال بودند و هماهنگی و همدلی بین تمام دستگاه‌های اجرایی وجود داشت. 
افشانی با اشاره به عدم مانور تبلیغاتی روی سیل اخیر بیان کرد: مسئله اصلی استان خشکسالی است که باید تلاش مدیران در این جهت باشد؛ چون جذب اعتبار برای خشکسالی ظرفیت بسیار بیشتری دارد. 
وی یکی از مصوبات شورای عالی آب برای فارس را این گونه توضیح داد: 350 هزار هکتار آبیاری تحت فشار تصویب شد که این تنها یکی از بندهای این شورا برای استان است که دو هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار به فارس می‌آورد.
وی افزود: امسال به دلیل وجود سرما در شمال و بارندگی‌های اخیر در جنوب کشور، فارس میزبان میهمانان نوروزی زیادی خواهد بود که باید آمادگی کامل به استقبال آنها برویم که با خاطره خوش استان را ترک کنند.
وی با اشاره به طرح پزشک خانواده گفت: خوشبختانه مشکل اصلی این طرح برطرف و ارجاع پزشک خانواده اختیاری شد و یک سری مشکلات هم پزشکان این طرح دارند که باید مرتفع شود. 
استاندار فارس با توجه به انتخابات آینده خطاب به مدیران و تمام مسئولین استان متذکر شد: از اموال عمومی نباید در راستای منافع فرد یا جریانی خاص سوء استفاده شود، از تریبون‌های دولتی و شبه دولتی نظیر نیروهای انتظامی، نظامی، امنیتی و تمام ادارات حق ندارند از منابع مردم در جهت منافع شخصی استفاده کنند. 
وی اضافه کرد: مسئولان باید مراقبت کنند زیرمجموعه‌هایشان نیز این امر را رعایت کنند و حتی در زمان اداری وقت مردم را برای انتخابات هزینه نکنند.
۷۴ درصد اعتبارات درآمدی استان فارس محقق شد
همچنین در این نشست ساسان تاجگردون با بیان اینکه اعتبار درآمدی استان فارس امسال 2 هزار و 300 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: تاکنون 74 درصد اعتبارات درآمدی استان محقق شده است.
وی عنوان کرد: از آنجا که بیشتر اعتبارات درآمدی استان فارس از طریق دریافت مالیات محقق می‌شود، انتظار است سازمان امور مالیاتی برای جذب مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده نهایت تلاش خود را به کار گیرد. رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس افزود: اعتبار هزینه‌ای استان نیز 446 میلیارد تومان بوده است که در دو بخش «حقوق و مزایا» و «سایر» هزینه می‌شود. وی با بیان اینکه اعتبار اسناد خزانه استان فارس 176 میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: کل این اعتبار جذب شده و در حال حاضر در خزانه معین استان موجود و در حال پرداخت به دستگاه‌های اجرایی است.تاجگردون با بیان اینکه در بودجه 96 اعتبارات تملک دارایی استان فارس 117 درصد نسبت به سال 95 رشد داشته است، گفت: این اعتبار از 468 میلیارد تومان به یک هزار و 18 میلیارد تومان افزایش یافته است. وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده اعتبارات استانی تغییری نداشته است، افزود: اعتبارات 2 درصد نفت و گاز به 3 درصد افزایش یافته و بخش عمده رشد بودجه فارس نیز به همین دلیل بوده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی