[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس: انبوه سازان از کالا و تجهیزات ایرانی استفاده کنند، روزنامه شیراز نوین

 

ایرنا: مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با تاکید بر لزوم استفاده از کالا و تجهیزات ایرانی در انبوه سازی‌ها و طرح‌های مسکن شهری و روستایی گفت: با جلوگیری از مصرف کالاهای قاچاق و تجهیزاتی که هیچ اصالتی ندارند گامی در جهت تقویت اقتصادی داخلی برداشته می‌شود.
مهندس عطا الله زمانی شنبه با تأکید بر اینکه اولویت استفاده از تجهیزات ساختمانی و مصالح در طرح‌های انبوه سازی شهری و روستایی بنیاد مسکن استفاده از کالای ایرانی است افزود: ما بر روی استفاده از کالای با کیفیت ایرانی تاکید فراوان داریم. طرح‌های انبوه سازی مسکن شهری، طرح‌های مسکن مهر، طرح‌های خود مالکی و همه طرح هایی که از تسهیلات مسکن استفاده می‌کنند با اولویت استفاده از کالای ایرانی ساخته می‌شوند و دراین زمینه همه تمهیدات به کار گرفته شده است. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس به مقررات ملّی ساختمان ایران، به عنوان فراگیرترین ضابطه موجود در عرصه ساختمان اشاره کرد و گفت: بدون تردید پایبند بودن به این قوانین نقش مؤثری در نیل به اهداف عالی تأمین ایمنی، بهداشت، سلامت و صرفه اقتصادی دارد، تاکید بر استفاده از کالای ایرانی در اجرای طرح‌های انبوه سازی می‌تواند رونق اقتصادی را به همراه داشته باشد و به توسعه اشتغال و معیشت بیانجامد.
زمانی اضافه کرد: ارتقای کیفی و افزایش عمر مفید ساختمان‌ها از جمله اهدافی است که با استفاده از مصالح استاندارد و تجهیزات با کیفیت ایرانی دنبال می‌شود، رعایت آموزه‌های فنی ساختمان و استفاده از مصالح و کالای ایرانی می‌تواند به عنوان نقطه عطفی در تاریخ مهندسی ساختمان کشور ایجاد تحول کند. بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد انقلابی مبتنی بر مدیریت جهادی و نهاد برخاسته از متن انقلاب دراین زمینه پیشتاز است و می‌تواند الگویی برای دیگر سازمان‌ها و بخش خصوصی محسوب شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس به استفاده از اقلام ایرانی به عنوان نماد کالای استاندارد اشاره کرد و گفت: برخی از مصرف کنندگان برای خرید محصولات و تجهیزات ساختمانی به‌ ظاهر جنس و نشان تجاری محصول توجه دارند، درحالی‌که نوع برند به‌تنهایی برای تأمین کیفیت کافی نیست، در بازار انبوه سازی و مسکن ممکن است برچسب‌ها تغییر کند و اجناس خارجی را به نام ایرانی یا برعکس بفروشند. اصل کار این است که خریداران متخصص باشند و از قبل تحقیقات لازم را انجام داده باشند و از ایرانی بودن کالا و تضمین کیفیت آن اطمینان حاصل کنند.
زمانی در ادامه بزرگ‌ترین مشکل صنعت اقلام و لوازم مصرفی در صنعت ساختمان را واردات بیش‌ از حد محصولات مشابه خارجی دانست و گفت: فعالان اقتصادی باید واردات این کالا‌ها را محدود کنند. بیشتر محصولات وارداتی چینی و خارجی هیچ‌گونه ضمانت و پشتوانه‌ای برای تضمین کیفیت ندارند؛ در حالی که تولیدکنندگان داخلی متعهد هستند در صورت بروز هرگونه مشکل در زمینه استفاده از محصولات پاسخگو باشند. وی همچنین با یادآوری استفاده از مصالح بوم آورد و داخلی در اجرای طرح‌های بهسازی ساختمان‌ها گفت: ما حتی الامکان سعی می‌کنیم در هر منطقه ای از مصالح استاندارد و مرغوب همان منطقه برای بازسازی‌ها استفاده کنیم. دراین زمینه تأکید بر این است که در کنار انبوه سازی، مقاوم سازی و بهسازی و بازسازی از مصالحی استفاده شود که رونق و اشتغال و تأمین معیشت محلی و منطقه ای نیز ایجاد نماید و در نهایت نفعی به اقتصاد داخلی و اشتغال برساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی