[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

بهره‌برداری از فاز چهارم اورژانس بیمارستان شهید فقیهی شیراز، روزنامه شیراز نوین

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیئت همراه، فاز چهارم اورژانس بیمارستان شهید دکتر فقیهی با هدف ساماندهی روند ارائه خدمات مطلوب درمانی به بیماران، به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه در این آیین با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل و بازسازی بخش‌های دیگر این بیمارستان افزود: با توجه به قدمت بالای این بیمارستان، همچنین تراکم مراکز درمانی در مرکز شهر، لازم است برای انتقال مراکز درمانی به دیگر مناطق با فضای مطلوب‌تر، تلاش شود. بهادر در ادامه از بهره‌برداری یک دستگاه عکس‌برداری دیجیتال به ارزش هفت میلیارد ریال و به همت نیک‌اندیش عرصه سلامت، مریم استوارزاده خبر داد. سالن انتظار بیماران و سالن ویژه بیماران بستری کمتر از ۶ساعت با هشت تخت، دیگر خدماتی بود که دیروز، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به مجموعه بیمارستان شهید دکتر فقیی افزوده شد.
خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی؛ اولویت اصلی حوزه درمان
معاون درمان دانشگاه نیز در این آیین، خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی را تلاش و اولویت اصلی حوزه درمان دانست و در خصوص خدمات جدید بیمارستان شهید دکتر فقیهی گفت: با این طرح، چرخه خدمات‌رسانی به بیماران بیمارستان شهید دکتر فقیهی در قسمت‌های مختلف ساماندهی شده و به نحو مطلوب‌تری انجام می گیرد.  عبدالخالق کشاورزی در این زمینه توضیح داد: بیماران مراجعه کننده در سطح‌های مختلف با حضور پزشکان رشته‌های مختلف داخلی، جراحی، زنان و پزشک عمومی ویزیت شده و به بخش‌های مختلف انتقال داده شده و ساماندهی می شوند. هدف از اجرای این طرح، ضمن تکریم مراجعان، بهبود روند خدمات‌رسانی با شرایط مطلوب‌تر است. او با اشاره به اینکه این طرح با همکاری و تلاش شبانه‌روزی کارکنان دانشگاه و بیمارستان شهید دکتر فقیهی به مدت سه ماه به بهره‌‌برداری رسید، ابراز امیدواری کرد برای کاهش ابتلا به بیماری در جامعه تلاش شود. 
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر فقیهی نیز با اشاره به قدمت ۷۵ساله این بیمارستان، گفت: در این مرکز آموزشی درمانی با ۴۹۷تخت بستری، به طور متوسط، روزانه هزار و پانصد نفر به این بیمارستان مراجعه کرده و حدود ۱۵۰بیمار نیز بستری شده و خدمات درمانی دریافت می‌کنند. بر این اساس، میانگین بستری ماهانه در این مرکز آموزشی درمانی، حدود چهار هزار و ۵۰۰بیمار است.
اکبری، اعتبار عمرانی و تجهیزاتی بهره‌برداری از فاز چهارم اورژانس این بیمارستان را نیز سه میلیارد و ۳۸۰میلیون تومان اعلام کرد که دو میلیارد و یکصد میلیون تومان مربوط به بازسازی و اقدامات عمرانی و مابقی نیز در زمینه تجهیز این خدمت جدید بوده است. او همچنین از کمک ۷۰۰میلیون تومانی دکتر مریم استوارزاده، نیک‌اندیش عرصه سلامت برای خرید دستگاه عکس‌برداری دیجیتال و توسعه خدمات این مرکز آموزشی درمانی خبر داد. 
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر فقیهی ادامه داد: این سومین دستگاه رادیولوژی دیجیتال راه‌اندازی شده در بیمارستان شهید دکتر فقیهی است که با هدف عکس‌برداری از اندام‌های مختلف بدن و قابلیت ارسال عکس به وب‌سایت بیمارستان به بهره‌برداری رسیده است. استادان، پزشکان و مسئولان بخش‌های مختلف بیمارستان با وارد کردن مشخصات بیمار به راحتی به تصاویر پزشکی بیمار دسترسی یافته و برای ارزیابی و ویرایش آن به کمک سیستم رایانه نیز می‌توان بیشتر مراجعه کنندگان به بخش‌های اتفاقات و اورژانس بیمارستان را پوشش داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی