[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

افت مخاطبان سینما نسبت به سال ۹۷، روزنامه شیراز نوین

سینماهای کشور در اولین‌ماه از سال جدید توانستند در مجموع مبلغی معادل ۵۵‌میلیارد و ۴۲۸‌میلیون تومان را به ثبت برسانند که در مقایسه با فروردین‌ماه سال گذشته، با رشد قابل توجهی روبه‌رو شده است.
فروردین‌ماه پارسال سینما‌ها در مجموع موفق به فروشی معادل ۴۲‌میلیارد و ۵۸۲‌میلیون تومان شدند که در مقایسه با آن فروش ماه نخست سال ۹۸ مبلغ ۱۳‌میلیارد تومان افزایش داشته است. افزایشی که می‌تواند برای سینما رکوردی تازه باشد.
در مقابل رشد قابل توجه فروش بلیت، اما تعداد مخاطبان سینما افت کرده و همین زنگ خطری برای سینما محسوب می‌شود. این افت مخاطب نشان می‌دهد که افزایش قیمت بلیت بنا به شرایط اقتصادی جامعه تأثیری منفی بر مخاطبان داشته است. سینما‌ها در فروردین‌ماه سال پیش نزدیک به ۴‌میلیون و ۵۷۴‌هزار نفر مخاطب را به سالن کشاندند، اما امسال این رقم به ۴‌میلیون و ۳۶۴‌هزار مخاطب کاهش یافته است.
شاید نگاه اول افت مخاطب چندانی به چشم نیاید، اما در مقایسه با سال ۹۶ این افت مخاطب به‌خوبی مشاهد می‌شود. سینما‌ها در سال ۹۶ تعداد نزدیک به ۳‌میلیون و ۱۵۱‌هزار نفر مخاطب داشتند که سال بعد یعنی سال ۹۷ با رشدی معادل یک ‌میلیون و ۴۰۰‌هزار نفر روبه‌رو بود. این افزایش تعداد مخاطب طی یک سال این انتظار را ایجاد می‌کرد که در سال ۹۸ مخاطبان سینما حداقل مرز ۵‌میلیون و ۵۰۰‌هزار نفر را پشت سر بگذارد، اما این آمار حاصل نشد.
در میان این آمار پردیس سینمایی کوروش باز هم توانست به‌عنوان پرفروش‌ترین پردیس سینمایی معرفی شود. این پردیس با جذب ٣٤٨,١٤٤نفر مخاطب و فروش ٦,٣٣٤,٥٣٢,٤٤٨تومانی رتبه اول را به دست آورد. همچنین پردیس سینمایی ایرانمال با ٢,٩٨٨,٥٢٨,٠٠٠تومان فروش رتبه دوم را کسب کرد. این پردیس تازه‌تأسیس با اقبال خوبی روبه‌رو بوده و تعداد ١٦٠,٦١٩نفر مخاطب را در اولین ماه از سال به خود جذب کرده است. رتبه سوم پرفروش‌ترین سینما‌ها در ماه فروردین سال ۱۳۹۸ در اختیار پردیس سینمایی آزادی است. این پردیس با جذب تعداد ١٤٦,٣٨٨مخاطب و فروشی معادل ٢,٦٩٠,٧١٩,٩٩٩تومان توانست در میان رقبای دیگر خود به‌عنوان سومین سینما در بخش فروش معرفی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی