[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

کشورهای حامی گروه‌های تروریستی مسئول حمله به سریلانکا هستند، روزنامه شیراز نوین

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مسئولیت حمله تروریستی سریلانکا را بر عهده حامیان گروه‌های تروریستی به خصوص داعش دانست. محمدجواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حادثه تروریستی سریلانکا گفت: آمریکا نیروهای مسلح تروریستی را ایجاد کرد که اکنون کنترل این نیروها از دستش خارج شده و آنها در غرب و آمریکا گسترده شده‌اند.
وی یادآور شد: روزی که آمریکا داعش را ایجاد کرد تصور نمی‌کرد که نیروهای داعش به اروپا و آمریکا بروند و اکنون وارد آسیای میانه و جنوب آسیا شده و شرق و جنوب شرق آسیا همچون کشورهای فیلیپین، اندونزی، مالزی و سنگاپور را تهدید می‌کنند. این یعنی کار از دست آنها خارج شده است. اکنون زمانی است که همه کشورها باید به صورت واقعی با تروریسم مبارزه کنند تا این که هر طور خواستند رفتار شده و در مقاطع مختلف برخورد صورت گیرد.
این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به فتوای برخی مقامات عربستانی مبنی بر جهاد نکاح برای داعش، گفت: ترامپ اعتراف کرد که حکومت قبلی آمریکا داعش را ایجاد کرده است. از آن طرف هم عربستان به داعش کمک می‌کند که نتیجه آن کشته شدن مردم بی‌گناه است. لذا اگر روزی قرار محاکمه در دادگاه‌های بین‌المللی باشد، باید عربستان و آمریکا پاسخگو بوده و برای این هشدارها جواب پس دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی