[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: دانشگاه کالای دانش‌محور عرضه کند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: اگر دانشگاه به دنبال فروش کالا باشد، از نقش اصلی خود که تولید علم است بازخواهد ماند؛ اما باید دانشگاه‌ها به این سمت حرکت کنند که اگر دانشگاه می‌خواهد کالایی عرضه کند، این کالا، کالایی دانش محور باشد.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام سه‌شنبه در آیین آغاز ساخت نیروگاه 20مگاواتی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز اضافه کرد: با توجه به وضعیت تولید انرژی در کشور، ایجاد نیروگاه در محیط‌های تولید علم اقدامی ارزشمند است؛ اما اگر بنا به فروش کالا توسط دانشگاه باشد، این مهم با رسالت دانشگاه در تضاد است.
امام جمعه شیراز بیان کرد: دولت باید مسئولیت خود در زمینه توسعه علم و دانش را فراموش نکند و برای حل مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، همگی دست به دست هم دهیم؛ اما دولت نیز باید دانشگاه‌ها را برای توسعه علم حمایت کند.
وی درباره توسعه علم در جوامع اسلامی بیان کرد: با نگاهی به گذشته و نخبگان ملل مسلمان از جمله شیخ بهایی در خواهیم یافت که کشورهای اروپایی علاقه‌مند بودند تا همچون ملل مسلمان در مسیر پیشرفت قرار گیرند. اگر اکنون سرعت تولید علم در جهان اسلام اندکی کند شده، باید به دنبال حل مشکل این کندی در حرکت باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: الگوهای خوبی در جوامع اسلامی برای توسعه و رشد حرکت علمی در میان مسلمانان وجود دارد و باید با تکیه بر آموزه‌های این نخبگان دینی، نسبت به افزایش سرعت تولید علم در جهان اسلام اقدام شود.
وی با اشاره به این که امسال را رهبر معظم انقلاب، سال رونق تولید نام‌گذاری کرده‌اند، بیان کرد: باید در این زمینه همه آحاد جامعه تلاش کنند تا توسعه فعالیت‌های اقتصادی در کشور روی دهد و شاهد رونق تولید در کشور باشیم.
نیروگاه 20مگاواتی دانشگاه شیراز در قالب دو نیروگاه 10مگاواتی در مدت زمان 6ماه و با سرمایه‌گذاری تقریبی 20میلیون یورو ساخته خواهد شد.
دوره بهره‌برداری این نیروگاه خورشیدی 20سال است و سرمایه‌گذاران این طرح دانشگاه شیراز و شرکت ایتال لیز ایتالیا هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی