[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی آغاز به کار کرد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی و آمادگی کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری باشکوه این دوره، از مردم فارس برای شرکت در این جشنواره ملی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح‌الله منوچهری با بیان اینکه نهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با معرفی 12اثر توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌‌شود، عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی استان فارس آمادگی استقبال از این جشنواره را دارند و مسابقه کتاب‌خوانی رضوی در فارس به عنوان سومین حرم اهل‌بیت این جشنواره با شور و نشاط بیشتری برگزار خواهد شد.
وی با تصریح اینکه هشتمین دوره جشنواره رضوی با مشارکت 39هزارنفری استان فارس همراه بود، اضافه کرد: در سه سال گذشته، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با استقبال مخاطبان در فارس برگزار شد که از مهم‌ترین دلایل آن مشارکت و همدلی دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و رسانه‌های استانی بود. در این دوره نیز در تلاشیم تا با استفاده از توان کتابخانه‌های عمومی و ظرفیت دستگاه‌های استانی، این جشنواره هرچه پرشورتر برگزار شود.
کتاب‌هایی با موضوع احمدبن موسی(ع) و جوادالائمه(ع) در نهمین جشنواره رضوی
منوچهری در ادامه با اشاره به اینکه منابع منتخب مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین(ع) به‌ویژه امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمدبن موسی(ع) با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد(ع) معرفی شده است، گفت:  کتاب‌های «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده، «فاطمه و فاطمه» نوشته محمد مهاجرانی و «هشت قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی در بخش کودک انتخاب شده است.
وی اضافه کرد: سه کتاب «راز آن بوی شگفت» نوشته فریبا کلهر، «با کبوترهای گنبد» نوشته احمد میرزاده و «درختی که بال درآورد؛ داستان‌هایی از زندگی امام جواد علیه‌ السلام» نوشته مجید ملامحمدی در بخش نوجوان همچنین پنج کتاب «مهارت‌های ارتباط مؤثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا، «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، «درّ عصمت»» نوشته علی اشرف عبدی، «زندگانی حضرت احمدبن موسی(ع) شاه‌چراغ» نوشته محمدرضا سنگری و «سیره تقوی؛ ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد(ع)» نوشته جواد محدثی در بخش بزرگسال، منابع معرفی شده برای این مسابقه هستند. 
این مقام مسئول در ادامه شرایط شرکت در این مسابقه را برشمرد و گفت: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.
وی بیان کرد: کودکان در این رقابت به دو شیوه «ترسیم نقاشی» و «ارسال فیلم موبایلی» و نوجوانان به شیوه‌های نقاشی، تکمیل پرسشنامه مکتوب یا الکترونیکی و ارسال یک فیلم موبایلی (شامل معرفی کتاب دلخواه اعم از منابع جشنواره و منابع آزاد مرتبط با موضوع) در این جشنواره شرکت خواهند کرد.  همچنین برای بخش بزرگسالان نیز سه شیوه پرسشنامه مکتوب یا الکترونیک، ارسال ویدیو از معرفی کتاب دلخواه یا ارسال معرفی کتاب دلخواه پیش‌بینی شده است.
منوچهری با اعلام اینکه منابع جشنواره در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان موجود است، خاطرنشان کرد: نسخه الکترونیک آثار در سایت www.razavi.iranpl.ir وجود دارد. علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه نیز علاوه بر ارسال آثار از طریق الکترونیک، می‌توانند آثار مکتوب خود را به نزدیک‌ ترین کتابخانه عمومی تحویل دهند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در پایان ضمن دعوت از مردم برای مشارکت حداکثری در این رویداد مهم فرهنگی، گفت: آخرین مهلت شرکت در جشنواره 28خردادماه است و از برگزیدگان این جشنواره در سطح ملی و شهرستانی تقدیر می‌‌شود. آیین اختتامیه ملی این جشنواره هم‌زمان با دهه کرامت خواهد بود.
علاقه‌مندان می‌توانند فراخوان نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را در پرتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس مشاهده نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی