[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

گل‌ولای در شیراز لنگر انداخت، روزنامه شیراز نوین

  پیمان کشاورز-گروه خبر
با وجود گذشت یک ماه از حادثه سیل شیراز، گویا هنوز هم ساکنان محله سعدی با نشانه‌های سیل همنشین هستند. همین موضوع باعث شد رئیس شورا در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای پنجم طی تذکری به شهردار خواستار تسریع در پاک‌سازی این محله از گل و لای سیل شود. سیداحمدرضا دستغیب که خود یکی از تقدیرکنندگان از عملکرد شهرداری در حادثه سیل فروردین ماه شیراز بود، در سخنانی با اعلام تذکر به شهردار گفت: پیرو بازدید اخیر اینجانب از محله سعدی و پس از گذشت حدود یک ماه از حادثه سیل در شیراز، همچنان گل و لای باقیمانده از سیل در برخی معابر شهری در منطقه سعدی به طور کامل پاک‌سازی نشده است. دستغیب خواستار رسیدگی به وضعیت تنظیف و ترمیم معابر و تأسیسات شهری در محدوده شهرک سعدی و انجام اقدامات لازم جهت اصلاح زیرساخت‌های شهرک سعدی و اقدامات پیشگیرانه ضروری برای مهار سیلاب شد. وی در سخنان خود خطاب به شهردار شیراز گفت: پاک‌سازی منطقه سعدی را در اولویت اول خود و سایر مدیران مربوط در شهرداری قرار دهید. دستغیب همچنین خواستار مساعدت شهرداری در بازسازی منازل همشهریان عزیز در محله سعدی شد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز همچنین در تذکر دیگری بر ضرورت دقت نظر در امضای صورت‌جلسات کمیسیون ماده ۵ تأکید کرد. وی ادامه داد: به عنوان نماینده مردم شیراز در پارلمان محلی و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، به شهرداری شیراز تذکر می‌دهم که از امضای مصوبات کمیسیون ماده ۵ که با طرح‌های فرادست شهرسازی مغایرت دارد، اجتناب کند.
دستغیب افزود: شهرداری شیراز ترتیبی اتخاذ کند تا در بررسی جزئیات هر یک از بندهای صورت‌جلسات کمیسیون ماده ۵ دقت بیشتری شود و سپس نسبت به تأیید و امضای آن توسط شهردار یا نماینده شهرداری اقدام شود. اما قاسم مقیمی، دیگر عضو هیئت رئیسه شورا با انتقاد از عدم حضور شهردار در جلسه علنی شورا ایراد تذکر خود به شهردار را به جلسه دیگری که با حضور شهردار خواهد بود، موکول کرد. رئیس شورا نیز دلیل عدم حضور شهردار در جلسه شورا را حضور وی در مأموریت عنوان کرد که به صورت کتبی به رئیس شورا اعلام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی