[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

سم‌پاشی مرزهای هرمزگان با فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی فارس گفت: فارس مرز هرمزگان را علیه ملخ صحرایی سم‌پاشی می‌کند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به جمعیت ملخ در استان هرمزگان و احتمال هجوم ملخ‌ها به داراب، مرز این شهرستان سم‌پاشی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حمید دبیری با اشاره به این‌که مبارزه مذکور در سطح 2هزار هکتار و در تاریخ 5اردیبهشت صورت می‌گیرد، افزود: سم و یک فروند هواپیمای سم‌پاش مورد نیاز از استان فارس تأمین می‌شود.
وی تصریح کرد: تاکنون جمعیت ملخ درشهرستان‌های زرین‌دشت، لار، خنج و داراب به سطح مبارزه رسیده که در شهرستان‌های لار و زرین دشت مبارزه انجام شده و در حال حاضر جمعیت ملخ زیر آستانه زیان اقتصادی است و  در شهرستان‌های خنج و داراب همچنان مبارزه ادامه دارد. 
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به این‌که خوشبختانه در حال حاضر ملخ به مزارع و باغ‌های این استان خسارت وارد نکرده است، یادآورشد: در استان فارس تاکنون مبارزه در سطح 2هزار و 250هکتار مبارزه صورت گرفته که از این سطح 500هکتار به صورت هوایی و مابقی به صورت زمینی انجام شده است.
دبیری افزود: علاوه برشهرستان‌های مذکور، کارشناسان حفظ نباتات در شهرستان‌های کازرون، ممسنی، فراشبند، رستم، لامرد ومهر در حال آماده‌باش هستند. از این رو تقاضا می‌شود عموم جامعه در صورت مشاهده جمعیت ملخ به سامانه 131 یا به نزدیکترین مرکز خدمات جهاد کشاورزی اطلاع رسانی کنند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به ‌این‌که ملخ‌های آلوده به سم‌ خطرناک و مضر است، هشدار داد: از خرید و مصرف هرگونه ملخ مرده توسط دلالان و سودجویان جدا خودداری شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی