[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

ملک‌زاده، شهردار صدرا: حمایت از هنرمندان از وظایف شهرداری‌ها است، روزنامه شیراز نوین

مهندس عباس ملک‌زاده، شهردار صدرا گفت: یکی از وظایف شهرداری‌ها حمایت از هنرمندان و بهره‌مندی از هنر آن‌ها در جهت ارتقای سطح فرهنگی جامعه است.
ملک‌زاده ادامه داد: از این رو شهرداری صدرا با همکاری شرکت عمران شهر جدید صدرا و مؤسسه فرهنگی و هنری آوای ایرانی به همت انجمن خوشنویسان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، «نمایشگاه دستخط 3» را برگزار می‌کند. ملک‌زاده افزود: این نمایشگاه عصر روز هفتم اردیبهشت ماه جاری در مجموعه شهرسبز گشایش خواهد یافت. شهردار صدرا اضافه کرد: در این نمایشگاه میزبان سه تن از چهره‌های برجسته هنر خوشنویسی، استاد غلامحسین امیرخانی، استاد علی شیرازی و استاد مجتبی ملک‌زاده خواهیم بود تا عرصه خوشنویسی شیراز را با حضورشان گرم کنند و علاقه‌مندان این هنر ملی بتوانند بیشتر از وجودشان بهره ببرند. وی خاطرنشان کرد: در جهت استفاده کاربردی و ارتقای سطح هنر بومی خوشنویسی که از هنرهای ایرانی اسلامی است، کارگاه‌های آموزشی خط نستعلیق توسط استاد صندوق آبادی، نایب‌رئیس شورای عالی و استاد پارس مهر در زمینه قطعه‌سازی در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در محل شهر سبز شهرک صدرا است.
ملک‌زاده ابراز امیدواری کرد: بر همه ماست تا نه تنها از هنرهای ایرانی - اسلامی خود نگهداری کنیم، بلکه زمینه‌ساز گسترش و ارتقای کمی و کیفی آن‌ها باشیم. یکی از این هنرهای بسیار مهم که ادبیات و زبان پارسی را پاسبانی کرده، همین هنر خوشنویسی است. وی تأکید کرد: خط و زبان هر جامعه‌ای، یکی از مهم‌ترین، اصلی‌ترین و اصیل‌ترین بعد هویتی هر جامعه است که فرهنگ جامعه را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی