[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

نجات مادر و فرزندش از میان شعله‌های سرکش آتش، روزنامه شیراز نوین

آتش‌سوزی یک منزل مسکونی در بلوار شهید نواب صفوی خیابان مبین، با حضور به موقع آتش نشانان مهار شد.
به گزارش سرویس خبری سازمان آتش‌نشانی، ساعت 14:18دقیقه روز سه‌شنبه در پی تماس ساکنان یک ساختمان مسکونی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه‌های 3 و 18 را به بلوار شهید نواب صفوی، خیابان مبین اعزام کرد. 
علیرضا عدلو، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در این‌باره اعلام کرد: هنگام رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه، مشاهده شد ساختمان مسکونی به دلیل نامعلومی دچار آتش‌سوزی شده، دود غلیظی از ساختمان در حال خارج شدن بود و آتش درحال گسترش و سرایت به اطراف بود.
وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله با قطع جریان برق و گاز محل حادثه با به‌کارگیری دستگاه‌های تنفسی، تجهیزات خاموش کننده و کشیدن چند رشته لوله آبدهی عملیات مهار شعله‌های آتش را آغاز کردند و گروهی دیگر از آتش‌نشانان نیز به طور هم‌زمان به جستجو و نجات محبوسین در ساختمان پرداختند و موفق شدند یک مادر جوان و فرزندش را که در میان دود گرفتار شده بودند، به سلامت خارج کرده و به محلی امن انتقال دهند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اعلام این که خوشبختانه با حضور به موقع ناجیان 125 این حادثه هیچ مصدومی در پی نداشت، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از خاموش کردن کامل این آتش‌سوزی و ایمن‌سازی محل، دود‌های حاصله را با به‌کارگیری فن‌های تهویه قوی از داخل ساختمان به بیرون تخلیه کردند. 
عدلو در پایان با بیان اینکه کارشناسان مربوط در حال بررسی علت رخداد و برآورد میزان خسارات این آتش‌سوزی هستند، اظهار داشت: آتش‌نشانان پس از تخلیه دود و ارائه تذکرات ایمنی لازم به ساکنان ساختمان مسکونی، به مأموریت خود پایان دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی