[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

استاندار فارس: واحدهای صنعتی غیرفعال به چرخه تولید بازگردند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که بنا به دلایلی غیرفعال هستند، باید با همکاری بانک صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.
به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن در شیراز افزود: باید بررسی شود تا واحدهایی که امکان بازگشت آنها به چرخه تولید وجود دارد، با نگاه ویژه مورد حمایت قرار گیرند؛ چراکه هر یک از این واحدهای تعطیل شده اگر بنا باشد مشابه آنها از ابتدا تأسیس و راه‌اندازی شوند، هزینه‌ای به مراتب بیش از راه اندازی مجدد آنها دارد.
وی با اشاره به نام‌گذاری سال 98 به نام سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب ادامه داد: بانک‌ها به عنوان یکی از گردانندگان اصلی اقتصاد کشور می‌توانند با یافتن راهکارهای عملیاتی در رونق تولید و بهبود شرایط اقتصادی اثرگذاری جدی داشته باشند.
او اظهار داشت: همچنین بانک‌ها به عنوان بنگاه‌های اقتصادی باید ضمن در نظر گرفتن سود و زیان از بازگشت تسهیلاتی که در اختیار متقاضیان قرار داده اند اطمینان حاصل کنند.
استاندار فارس گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تلاطم‌های موجود، بانک‌ها باید در همه بخش‌ها از جمله بنگاه‌های اقتصادی از اصول همیشگی برای دریافت سود به اندازه گذشته، با ایثار و ازخودگذشتگی گذر کنند. رحیمی، با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنایع تبدیلی و معدنی افزود: هریک از این توانمندی‌ها زمینه‌ای مناسب برای اقدامات اقتصادی است که با حمایت بانک صنعت و معدن به بهره‌وری و ایجاد ارزش افزوده و به تبع بهبود وضعیت اقتصادی می انجامد.
وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته به ویژه در دولت تدبیر و امید، صنایع مختلفی در فارس مستقر شدند که ضرورت دارد این صنایع مورد حمایت قرار گیرند.
او تصریح کرد: قطعاً حمایت بانک صنعت و معدن از تولید در این صنایع، ایجاد اشتغال، بهره‌وری اقتصادی و در نهایت گذر از تنگناهای ایجاد شده در عرصه اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
استاندار فارس گفت: مدیریت ارشد این استان برای همکاری با بانک صنعت و معدن جهت انجام هرگونه سرمایه‌گذاری از سوی این بانک آمادگی دارد. رحیمی افزود: از آنجا که امروز در جنگ تمام‌عیار اقتصادی قرار داریم و در شرایط جنگ نیز استفاده از فرمول‌ها و روش‌های معمول پاسخگو نیست، باید روش‌هایی متناسب با این شرایط ویژه تدوین و عملیاتی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی