[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

دانشگاه پیام نور اوز پایلوت توسعه کسب‌وکارهای نوپا و پایدار درکشور می‌‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل نوآوری وزارت ارتباطات و معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور کشور از زیرساخت‌های دانشگاه پیام نور اوز (بزرگ‌ترین دانشگاه خیرساز کشور) بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، پس از بازدید از ساختمان‌های آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی، فرهنگی و ورزشی، خوابگاه‌ها و سایر امکانات منحصر به فرد دانشگاه پیام نور اوز، راه‌اندازی مرکز توسعه کسب وکارهای نوپا و پایدار در دانشگاه پیام نور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست، دکتر احمدیان مدیرکل نوآوری و سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات، دکتر کریمی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور کشور، دکتر حاجی حسینی مدیرکل کارآفرینی دانشگاه پیام نور، دکتر صیف رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس، مهندس سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و جمعی از خیرین و مسئولان محلی حضور داشتند.
مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات، پتانسیل‌های موجود در دانشگاه پیام نور اوز که با همراهی و همت خیرین انجام شده است را  زمینه مناسبی برای توسعه کسب وکارهای جدید در این مرکز دانشگاهی عنوان کرد.
احمدیان افزود: هدف از توسعه کسب و کارهای نوپا و پایدار در دانشگاه‌ها این است که دانشجو در کنار درس، با کارآفرینی و فعالیت‌های نوآورانه آشنا شده و کار گروهی کردن را فرا گیرد و در همان فضای دانشگاه به تیم‌سازی در این حوزه بپردازد تا زمانی که فارغ‌التحصیل می‌‌شود، بتواند با ایده و تیمی که دارد، فعالیت اقتصادی پایداری شروع کند.
احمدیان، با قدردانی از همت و تلاش خیرخواهانه نیکوکاران شهر اوز در توسعه دانشگاه پیام نور این شهر اظهار داشت: امکانات و زیرساخت‌های این دانشگاه، زمینه مناسبی برای توسعه کسب و کارهای نوین در این مرکز دانشگاهی فراهم ساخته است که امیدواریم با همت مسئولان دانشگاه پیام نور به زودی شاهد راه‌اندازی مرکز پایلوت توسعه کسب و کارهای نوپا در این مرکز دانشگاه پیام نور باشیم.
دکتر کریمی، معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور کشور نیز با بیان اینکه ظرفیت‌سنجی مراکز و واحدهای کشور و رایزنی با وزارت ارتباطات برای ایجاد مراکز توسعه کسب و کارهای نوپا و پایدار در دستور کار دانشگاه پیام نور قرار دارد، اظهار داشت: قطعاً مرکز اوز جزو اولویت‌های ما برای راه‌اندازی این مراکز خواهد بود.
وی اضافه کرد: بایستی با توان بیشتر به سمت کارآفرینی و فناوری‌های نوین گام برداریم.
دکتر صیف، رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در ابتدای این نشست، با بیان اینکه دانشگاه پیام نور اوز بزرگ‌ترین دانشگاه خیرساز کشور است، پتانسیل‌های این مرکز دانشگاهی را برای ایجاد مرکز فناوری‌های نوین دانشگاه مناسب عنوان کرد.
منصور فقیهی‌نژاد، بانی خیر و نماینده خیرین دانشگاه پیام نور اوز نیز اظهار داشت: دانشگاه پیام نور اوز از سال 74 فعالیت خود را با همراهی و پشتوانه خیرین و نیکوکاران این شهر آغاز کرده است.
وی افزود: خیرین و هیئت امنای دانشگاه برای راه‌اندازی مرکز فناوری و توسعه کسب و کارهای نوین دانشگاه، هرگونه همکاری خواهند داشت.
دکتر مقتدری، رئیس دانشگاه پیام نور اوز هم با بیان اینکه از دیرباز خیرین حامی و پشتوانه این دانشگاه بوده‌اند، اظهار داشت: در حال حاضر 33رشته کارشناسی و 4رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه دایر است.
وی با اشاره به توان علمی بالای دانشجویان پیام نور اظهار داشت: فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام نور اوز سهم بسزایی از پذیرفته شدگان آزمون‌های استخدامی و آزمون وکالت در منطقه لارستان دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی