[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

اشتغال‌زایی آلمانی‌ها در مهر، روزنامه شیراز نوین

در مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و فرماندار شهرستان مهر، قرارداد واگذاری زمین به سرمایه‌گذار آلمانی برای راه‌اندازی مجتمع بزرگ تولید گازهای صنعتی در شهرک صنعتی مهر امضا شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار آلمانی برای ایجاد مجتمع بزرگ صنعتی تولید گازهای صنعتی در شهرک صنعتی مهر در جنوب استان فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی افزود: این سرمایه‌گذار در زمینه تولید گازهای صنعتی نظیر هیدروژن، اکسیژن صنعتی، آرگون و اکسیژن طبی اقدام خواهد کرد.
وی افزود: حدود دو هکتار زمین در قالب قراردادی به این سرمایه‌گذار آلمانی واگذار شده است تا با مشارکت با طرف ایرانی این مجموعه ساخته شود.
فتوحی افزود: با بهره‌برداری از این مجتمع برای ۱۵۰نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
 وی میزان سرمایه‌گذاری طرح را حدود 700میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سرمایه‌گذار خارجی در مدت دو سال این طرح را تولید و به بهره‌برداری خواهد رساند.
وی افزود: شهرک صنعتی مهر موقعیت ویژه برای سرمایه‌گذاری دارد، به نحوی که در سال گذشته در قالب 4قرارداد جدید بیش از 26هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است و در شمار شهرک‌های صنعتی برتر استان محسوب می‌‌شود که بیشترین واگذاری‌ها را داشته است.
سیدمحمد موسوی، فرماندار شهرستان مهر نیز در این مراسم با اشاره به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی مهر گفت: با توجه به هم‌جواری این شهرک صنعتی با منطقه پارس جنوبی در استان بوشهر و امکان دسترسی سریع به مواد اولیه پتروشیمی، ایجاد صنایع پایین‌دستی صنعت نفت و پتروشیمی در این شهرک صنعتی می‌تواند شرایط راحت و مناسب‌تری برای دریافت مواد اولیه فراهم آورد و این مهم به لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است.
وی در مورد مزیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی مُهر مطرح کرد: این شهرک به سبب نزدیک بودن به آب‌های خلیج‌فارس از ظرفیت مناسبی برای صادرات و دستیابی به بازار کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای عرضه محصولات تولیدی برخوردار است.
موسوی ادامه داد: نزدیکی شهرک صنعتی مُهر به بزرگراه و اتوبان برای دسترسی آسان‌تر به مرکز استان فارس و نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس از دیگر مزیت‌های این شهرک به شمار می‌آید.
 در این مراسم، قرارداد واگذاری زمین به مساحت 2هکتار به این سرمایه‌گذار امضا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی