[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۶
  • دوره جدید

اکبری: احتمال بیوتروریسم بودن حمله ملخ‌های مهاجر وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: احتمال بیوتروریسم بودن حمله ملخ‌های مهاجر وجود دارد و باید این احتمال توسط فائو بررسی شود. علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد هجوم ملخ‌های مهاجر به برخی استان‌های کشور، گفت: استان‌های جنوبی در معرض خطر حمله گسترده ملخ‌های مهاجم قرار دارند. این ملخ‌ها از سمت صحرای عربستان سعودی وارد کشور شده‌اند و به دلیل سرعت بالای تخم‌ریزی پتانسیل بالایی برای تخریب کامل مزارع دارند. عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هجوم ملخ‌های صحرایی به کشور موضوع جدیدی نیست، افزود: بارها شاهد این اتفاق بوده‌ایم. البته اعتبارات لازم باید برای مبارزه با این حشرات مهاجر سریع تر تخصیص یابد.
وی با تأکید بر اینکه احتمال بیوتروریسم بودن حمله ملخ‌های مهاجر وجود دارد، ادامه داد: در نشست اخیر کمیسیون کشاورزی با وزیر جهاد کشاورزی این موضوع را مطرح کردم، البته این احتمال باید توسط فائو بررسی شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: سم‌پاشی یکی از اقدامات و راهکارهای مناسب پیشگیرانه بوده که این مهم در استان فارس مورد توجه قرار گرفته، البته هشدارها و اخطارهای محلی نیز داده شده است.
ملخ از گذشته به عنوان منبع تغذیه‌ای در برخی مناطق محسوب می‌‌شود
اکبری در مورد خوردن ملخ در برخی مناطق، گفت: ملخ از گذشته در میان مردم جنوب کشور از جمله شرق استان فارس، سواحل بوشهر و بخش‌هایی از خوزستان به عنوان منبع تغذیه‌ای محسوب می‌‌شود و خوردن آن از نظر شرعی و بهداشتی مشکلی ندارد. 
بی‌توجهی عربستان به مبارزه با ملخ‌های مهاجر باید توسط وزارت امور خارجه پیگیری شود 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در مورد بی توجهی عربستان به مبارزه با ملخ‌های مهاجر، گفت: این موضوع باید از طریق نماینده ایران در فائو و وزارت امور خارجه بررسی و پیگیری شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی