[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در شیراز، روزنامه شیراز نوین


مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: روز چهارشنبه 4اردیبهشت ماه در پی اجرای گشت هم‌پوشان استان، ساخت‌وسازهای غیرمجاز اراضی زراعی- باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان شیراز قلع‌وقمع و به حالت اولیه برگشت. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علی ارغون با اعلام این خبر، افزود: یگان‌های حفاظت و اکیپ‌های گشت حفظ کاربری سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی، اداره کل محیط زیست، اداره کل حریم شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان فارس در امر حفاظت از اراضی کشاورزی و اراضی ملی و دولتی با یکدیگر همکاری می‌کنند که این امر فرصت مناسبی را جهت پیشگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در حریم شهر و حفظ کاربری اراضی کشاورزی ایجاد کرده است. وی یادآور شد: در همین راستا تعداد 3مورد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح 3هزار مترمربع از اراضی زراعی- باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان شیراز قلع‌وقمع و به حالت اولیه برگشت.
اجرای احکام قضایی در زرقان فارس
ارغون همچنین از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی بخش زرقان شیراز خبر داد و گفت: 15مورد مستحدثات غیرمجاز در زمینی به مساحت 17هزار متر مربع در قالب تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در این بخش قلع و قمع شد. 
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از مردم شریف استان خواست به منظور حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی جهت پایداری تولید محصولات کشاورزی قبل از هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی از ادارات امور اراضی شهرستان‌های استان استعلام بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه اراضی زراعی و باغی، با سامانه۱۳۱ امور اراضی استان تماس گرفته و تخلفات را گزارش کنند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی