[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

رئیس دومین همایش روز استاد: تلاش داریم اندیشه‌های شهید مطهری را بررسی کنیم، روزنامه شیراز نوین

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برگزاری دومین همایش روز استاد به منظور اشاعه اندیشه‌های شهید مطهری در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این همایش سعی شده سه موضوع انسان‌شناسی، جهان طبیعت و جامعه‌شناسی متأثر از نگاه استاد مطهری مطرح را در جامعه هدف ترویج دهیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید مقامی در دومین همایش روز استاد گفت: در این همایش سعی شده با حضور اساتید دانشگاه، اندیشه‌های شهید مطهری را با موضوعات مختلف مورد بررسی قرار داده و اشاعه دهیم تا این اندیشه در جامعه دانشگاهی گسترش یابد؛ زیرا مبانی اندیشه‌ای و فکری استاد مطهری بر پایه‌های اسلامی استوار است. به عقیده این استاد دانشگاه، پرداختن به اندیشه‌‌های شهید مطهری یکی از پراهمیت‌‌ترین مباحث عصر حاضر است که با تحول جامعه‌‌شناسی دینی کنونی، در نظام‌‌ها و حرکات گروه‌ها بسیار مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
رئیس دومین همایش روز استاد با اشاره به موضوعات سخنرانی همایش روز استاد گفت: تلاش داریم اندیشه‌های شهید مطهری را در موضوعات مختلف فکری با اساتید مورد بررسی قرار دهیم؛ زیرا معتقدیم اندیشه‌های این استاد می‌تواند با توجه به ابعاد مختلف فکری ایشان در گروه‌های مختلف ادامه دار باشد. او یادآور شد: تا به امروز در حدود ۲۰سال است با برگزاری کارگاه‌های متعدد، بیش از ۱۱هزار دانشجو و استاد دانشگاه را به عنوان جامعه هدف با اندیشه‌های شهید مطهری آشنا کرده ایم.
دبیر اجرایی این همایش نیز گفت: مؤسسه علمی پژوهشی راقی با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایر مراکز علمی پژوهشی، در نظر دارد به پاس مقام علمی و سالگرد شهادت استاد مطهری، دومین همایش ملی خود با عنوان «بنیان‌های نظری و اقدامات عملی اقتصاد در گام دوم انقلاب: با تأکید بر اندیشه‌های شهید مطهری» را برگزار کند.
دکتر امید ارجمند یادآور شد: این همایش یک روزه با حضور اقتصاد‌دانان و اساتید برجسته کشور برگزار می‌‌شود. او از حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مطهری، قائم مقام بنیاد علمی فرهنگی استاد مطهری به عنوان سخنران افتتاحیه این همایش یاد کرد و افزود: میزگرد علمی صبح همایش با حضور دکتر زاهدی وفا، دکتر پیغامی و دکتر طغیانی، با موضوع «اقتصاد ایران ‌و راهکارهای ‌اقتصادی ‌استاد مطهری برای‌ چالش‌های اقتصادی» برگزار می‌‌شود.
دبیر اجرایی این همایش اساتید میزگرد نوبت عصر همایش را نیز دکتر عیوضلو، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر فراهانی‌فرد و دکتر اسلاملوئیان معرفی کرد که پیرامون موضوع «عدالت اقتصادی از دیدگاه استاد مطهری» برگزار می‌‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی