[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

طرح شتاب‌دهی به سوادآموزی جامعه عشایر در فارس اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون سوادآموزشی آموزش و پرورش فارس گفت: با اجرای طرح شتاب‌دهی به سوادآموزی جامعه عشایر تا سال ۱۴۰۰ هفت هزار و ۲۹۴نفر از جامعه عشایر فارس تحت پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، با اجرای طرح شتاب‌دهی به سوادآموزی جامعه عشایر تا سال 1400 هفت هزار و 294نفر از جامعه عشایر فارس تحت پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند. بهزاد نوروزی چگینی، معاون سوادآموزشی آموزش و پرورش فارس در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: ٢٩١٧نفر از عشایر کم‌سواد و بی‌سواد فارس در سال جاری جذب فعالیت‌های سوادآموزی می‌شوند. به گفته نوروزی چگینی، برنامه سوادآموزی عشایر در سال جاری طوری زمان‌بندی شده است که جذب و آموزش تا شهریور ماه و پیش از قشلاق عشایر به پایان برسد. به گفته وی، سوادآموزی در سه دوره سوادآموزی، انتقالی و تحکیم صورت می‌گیرد. دوره سوادآموزی اول تا سوم ابتدایی است که حدود 500ساعت آموزش را به خود اختصاص می‌دهد. دوره انتقالی تا پایان دوره ابتدایی است و دوره تحکیم به منظور تثبیت و تحکیم سواد و آموزش‌های قبلی و در200ساعت انجام می‌شود.
معاون سوادآموزی آموزش و پروش فارس گفت: از ٢٩١٧نفری در این طرح در سال ٩٨ آموزش می‌بینند، ١٤٦٧نفر دوره سوادآموزی و 1450نفر دوره انتقالی را خواهند گذراند و مدرک معادل دریافت می‌کنند.
چگینی نوروزی با تأکید بر توزیع عادلانه سهمیه ابلاغی سال ٩٨ بین عشایر و مناطق عشایرنشین استان، گفت: با توزیع عادلانه این سهمیه عدالت اجتماعی آموزشی تحقق می‌یابد و این طرح کاملاً واقعی و عملیاتی اجرا می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی