[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

استاندارفارس در جلسه شورای اداری ارسنجان: نرخ بیکاری در فارس روند نزولی داشته است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: روند کاهش میزان بیکاری در این استان از زمان فعالیت دولت تدبیر و امید آغاز شده و این سیر نزولی همچنان ادامه دارد.
به گزارش ایرنا عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در سفر یک روزه خود به شهرستان ارسنجان در نشست شورای اداری این شهرستان، یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان را مشکل بیکاری دانست و افزود: برای نخستین بار، میزان بیکاری فارس در سال 95 از متوسط کشور که 12 و چهار دهم درصد بود کمتر شد و به 11 و چهار دهم درصد رسید. 
او اظهار داشت: میزان بیکاری در استان فارس در شروع فعالیت دولت یازدهم 16 و هشت دهم درصد بود که این عدد در سال 95 به 11 و چهار دهم درصد، در سال 96 به 10 و هشت دهم درصد و در سال 97 به هشت و 9 دهم درصد رسید.
استاندار فارس بیان کرد: در بحث شاخص‌های فضای کسب و کار نیز استان فارس قبل از سال 95 در رتبه‌های هجدهم و نوزدهم قرار داشت که ظرف سه سال گذشته و با روندی رو به بهبود، بین رتبه‌های اول تا پنجم قرار داشت.
رحیمی، با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: ضرورت دارد که برای تحقق این شعار و همچنین عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب، برنامه‌های عملیاتی تدوین کنیم. وی، جلب و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، ایجاد فضای امن و سودآور برای سرمایه‌گذار و کاهش زمان پاسخگویی به سرمایه‌گذار و کاستن از پیچیدگی‌های اداری را از ملزومات اصلی رونق تولید برشمرد.
او گفت: بر همین اساس، هم‌اینک در استان اقداماتی از جمله صدور مجوزهای بی‌نام برای شتاب بخشیدن به فرآیندهای اداری برای انجام سرمایه‌گذاری آغاز شده و تعدادی مجوز بی‌نام نیز آماده واگذاری به سرمایه گذار است.
استاندار فارس افزود: برگزاری نشست‌های کارگروه رفع موانع تولید، اختصاص اعتبارات و تسهیلات دولتی به ایجاد اشتغال فراگیر و روستایی از دیگر اقداماتی است که زمینه حرکت در مسیر رونق تولید و ایجاد اشتغال در این استان را فراهم کرده است.
رحیمی، ارسنجان را شهری دارای پیشینه تاریخی و فرهنگی و برخوردار از مردمی متدین و فرهیخته دانست و گفت: در روزهای آتی شاهد آغاز عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان ولی عصر(عج) این شهرستان خواهیم بود.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم با همکاری و هم‌افزایی مسئولان و حمایت‌های مردم، گام‌های مؤثری برای رفع مشکلات این شهرستان برداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی