[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۶
  • دوره جدید

مدیر باغبانی جهادکشاورزی فارس عنوان کرد: تولید سالانه بیش از ۱۲تن بهار نارنج در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: سالانه بیش از 12تن بهار نارنج در این استان تولید می‌شود که 40درصد آن به صورت خشک و فرآوری شده به خارج از کشور صادر می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مجیدرضا پاکاری پنجشنبه 5اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که فارس دومین تولید کننده نارنج در کشور است، افزود: هزار و 350هکتار از چهار هزار هکتار نارنج کشور در استان فارس قرار دارد.
او خاطرنشان کرد: در استان فارس شهرستان‌های جهرم و کازرون به ترتیب با 200 و 178هکتار، بیشترین سطح زیر کشت نارنج را در فارس دارند.
این مقام مسئول ادامه داد: حدود 630هکتار از درختان نارنج در باغ‌های تفریحی، آموزشی، پارک‌ها، فضای سبز و حاشیه خیابان‌ها قرار دارد و همین امر زیبایی خاصی به شهرهای فارس من‌جمله شیراز بخشیده و این منظره و البته عطر دل‌انگیز بهار نارنج در فصل گل دهی را به جاذبه‌ای طبیعی بدل کرده است.
پاکاری افزود: 720هکتار از درختان نارنج‌ فارس در باغ‌های تجاری قرار دارد و شهرستان‌های شیراز، کازرون، جهرم، داراب و فیروزآباد از شهرستان‌های تولید کننده نارنج محسوب می شوند.
این مقام مسئول با بیان این‌که اولین شکوفه‌های بهار نارنج در استان فارس از اوایل فروردین پدیدار می‌شود، گفت: یک تا پنج درصد از شکوفه‌ها برای تولید نارنج کافی است و بقیه بهارنارنج‌ها جمع‌‌آوری، خشک و فرآوری می‌شود.
پاکاری گفت: بهارنارنج‌های جمع‌آوری شده استان فارس در سه کارگاه صنعتی و 35کارگاه سنتی خشک و بسته‌بندی می‌شود تا برای مصرف داخلی و صادرات مهیا شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به این‌که در فارس بیش از 60هزار هکتار مرکبات وجود دارد، تأکید کرد: این استان با تولید یک میلیون و 500تن مرکبات، دومین استان تولیدکننده مرکبات در کشور به شمار می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی