[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پروژه طلوع می‌کنیم به علی دایی رسید، روزنامه شیراز نوین

محمود شیعی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هر دو هفته یک بار در سالن VIP ورزشگاه شهدای شهرقدس به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.
به گزارش ورزش سه، شیعی که در دو دوره مختلف عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران بوده، تنها چهره فدراسیون فوتبال است که می‌شود از او کمی درباره آینده نیمکت تیم ملی سوال کرد. او به‌عنوان مدیرعامل پیکان ابتدا درباره وضعیت بازی و شرایط مسابقه صحبت می‌کند و در پایان گفت‌وگوی خود، کدهایی درباره انتخابات آینده فدراسیون فوتبال می‌دهد؛ کدهایی که البته هیچ‌کس نمی‌تواند به صورت قطعی صحت یا غلط بودن آن را تأیید یا تکذیب کند.
 اما در شرایطی که فدراسیون فوتبال ایران از اواخر اسفندماه سال گذشته خود به خود مسیر شایعات اطراف نیمکت تیم ملی را هدایت می‌کرد، شیعی صفحه جدیدی را ورق زد که شاید می‌شود آن را به نگرانی طبیعی هواداران تیم ملی که عقیده داشتند بعد از کارلوس کی‌روش، گزینه بهتری روی نیمکت تیم ملی ایران نخواهد نشست، گره زد.
 صحبت‌های شیعی درباره سوالی پیرامون حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی بود که او در کمال تعجب اعلام کرد قصد ندارد در این زمینه حرفی بزند. این در حالی است که این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شایعه انتخاب برانکو به‌عنوان سرمربی تیم ملی را بارها تکذیب کرده است.
 حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی البته پیش از این نیز مطرح شده و حتی کارلوس کی‌روش او را بهترین گزینه جانشینی خود می‌دانست و همکارش میک مک‌درموت نیز در گفت‌وگویی در پایان حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌ها در دبی، دایی را بهترین انتخاب فدراسیون فوتبال برای ادامه راه کی‌روش معرفی کرد. اما به نظر نمی‌رسد که هواداران فوتبال در ایران چندان با این نگره هم‌نظر باشند.
 اما متعاقب انتشار این خبر، فرهاد عشوندی یکی از خبرنگاران فعال در حوزه فدراسیون فوتبال اعلام کرده حرف‌های شیعی درباره سرمربی تیم ملی را نباید جدی گرفت، چراکه او به هیچ وجه از برنامه‌های مهدی تاج درخصوص نیمکت تیم ملی باخبر نیست و تاج همان‌طور که در ماه‌های گذشته این مأموریت را در خفا پیش برده، همچنان دارد این کار را می‌کند. اگر این چنین باشد، عدم اطلاع هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از گزینه انتخابیه فدراسیون نیز به اندازه خود اعجاب‌آور است.
 فعلاً موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی، مثل یک راز سر به مهر و مسکوت‌گذشته‌ترین مأموریت فدراسیون تاج در دوره حیات این چهره سیاسی- ورزشی به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال است.
 این داستان سرگرم کننده‌ای‌ست که با نقش‌آفرینی معاون وزیر ورزش و اعلام اسامی بزرگ اما طنزآمیز آغاز شده و با مذاکره با چهره‌هایی مثل رنار، لوپتگی و کلینزمن ادامه پیدا کرده و حالا به علی دایی رسیده. البته یک مسئله مهم و کناری، بحث ۴۸تیمی شدن جام جهانی هم هست که در انتخاب آینده تیم ملی تأثیری جدی خواهد گذاشت، اما بعد از یک پروژه ۸ساله پُرتنش اما رو به پیشرفت، مردم توقعات بیشتری از نیمکت تیم ملی‌شان دارند. توقعی در حد همان وعده‌های آقای معاون وزیر که هر روز هشتگ می‌زند «دوباره طلوع می کنیم!»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی