[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

شفر: می‌توانیم قهرمان شویم، روزنامه شیراز نوین

وینفرد شفر، سرمربی استقلال در حاشیه تمرین روز پنجشنبه این تیم در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره بازی با الهلال عربستان اظهار کرد: نیمه اول برای ما سخت بود. ما خیلی در کار دفاعی خوب نبودیم و تعویض منطقه ما از راست به چپ و از چپ به راست خوب نبود. الهلال یک موقعیت در نیمه دوم داشت که تبدیل به گل شد. قدر فرصت‌هایمان را ندانستیم. زمانی که تیم حریف ده نفره شد، توپ را بیشتر به وینگرهایمان سپردیم.
او ادامه داد: کمی عصبی بودیم. آن دیدار یک بازی عادی برای ایرانی‌ها و عربستانی‌ها نیست. پیش از شروع فصل کسی برای ما شانسی در لیگ قهرمانان و لیگ برتر قائل نبود؛ اما ۴بازی تا پایان فصل داریم که اگر ببریم، می‌توانیم قهرمان شویم. من به تیم و قدرتش و عشق به آن ایمان دارم. هواداران این تیم پشت سر ما هستند و ما را حمایت می‌کنند.
شفر درباره شانس قهرمانی تیمش در لیگ برتر گفت: من ۱۰دقیقه پیش به بازیکنان گفتم باید تمرکز خود را روی بازی بعدی بگذاریم زیرا گذشته‌ها گذشته است. پدیده تیمی است که روی هوا بازی می‌کند و از زمین هم کمک می‌گیرد. این برای فوتبال ایران خوب است. در دیداری که در آزادی داشتیم شانس زیادی برای گل‌زنی نداشتیم و تنها مارکوس دو شانس گل‌زنی داشت. ما زمان کافی برای ریکاوری نداشتیم. من مطمئن نیستم کدام بازیکن بازی می‌کند. جای الله‌یار خالی است و امیدوارم بتواند دوباره بازی کند. او با این سنش یکی از بهترین بازکنان است و برای فصل آینده او را نیاز داریم. ارزش او در بازار باید بیش از یک میلیون دلار باشد. اگر او در این تیم بماند مثل عمر عبدالرحمان (بازیکن تیم ملی امارات) بتوانم او را به تیم ملی ببرم و ارزشش هم به ۱۰میلیون دلار برسد. او بازیکن خوبی است و با توجه به سنش می‌تواند یکی از گران‌قیمت‌ترین بازیکنان تاریخ ایران شود. من شایعات درباره فروش صیادمنش را نمی‌دانم؛ اما چنین خبرهایی همیشه هست. من به مدیرعامل باشگاه پیشنهاد دادم این بازیکن برای تیم حفظ شود و تا دو سه سال دیگر ارزش او به ۱۰میلیون دلار خواهد رسید. در جلسه‌ای که با اعضای هیئت‌مدیره استقلال داشتم، به آن‌ها گفتم می‌خواهم با بازیکنانم در این تیم بمانم.
وی درباره دیدار با پدیده و برگشت برای کورس قهرمانی اذعان کرد: امیدوارم. نمی‌توانم از الآن بگویم اکنون بازی را می‌بریم؛ اما باید با قدرت بازی کنیم و به دنبال گل‌زنی باشیم. البته پدیده تیم بزرگی است. تمرین ما از ۱۲امروز آغاز شده و باید نفرات اصلی فردا و بازیکنانی که تعویض خواهیم کرد را پیدا کنیم. اگر همه تمرکز خود را حفظ کنیم و حواسمان به چپ و راست و پشت سرمان نباشد، می‌توانیم بازی را ببریم.
 سرمربی آلمانی استقلال در پایان گفت: من درباره شایعات هم صحبت می‌کنم؛ اما زمانی برای آن‌ها ندارم. شاید آن‌هایی که از روی مبلشان بازی را دیدند این حرف را درباره آنالیز الهلال گفته‌اند؛ اما ما بازی را از نزدیک دیدیم. ما سیستم درستی در نظر گرفته بودیم و دو روز هم در ابوظبی تمرین کرده بودیم و نمی‌توانستیم ناگهانی سیستم تیم را تغییر دهیم. من فقط به این شایعات لبخند می‌زنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی