[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

مسابقه دو نیمه‌ماراتن شیراز خرداد برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین


گروه معاونت ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس در بخش ورزش همگانی در نظر دارد با طراحی‌های جدید رویداد‌های ورزشی، به توسعه بیشتر ورزش در میان اقشار مختلف جامعه و فارس  بپردازد.
به گزارش ایسنا، سال‌های گذشته شاهد برگزاری پیاده‌روی‌های زیادی با نام ورزش همگانی در کشور بودیم. حال نوبت آن رسیده نگرش جدیدی به ورزش‌های همگانی به وجود آید. فارسی‌ها می‌خواهند با پیشگامی در این مسیر و با استفاده از ظرفیت‌های زیبای تاریخی، فرهنگی و مذهبی شیراز و شهرهای دیگر استان فارس، همت خود را به سمت کاهش کم‌‌تحرکی و افزایش استقبال به ورزش معطوف کنند.
همین امر زمینه‌ساز برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقه دو نیمه ماراتن بین‌المللی، ویژه روز شیراز طی سال‌های گذشته شد؛ رویدادی که هر سال 15اردیبهشت برگزار می‌شد.
نوروز امسال و به دنبال وقوع سیل در شیراز، شهروندان شهر راز، ماراتن نوع‌دوستی را به راه انداختند و در نیمه اردیبهشت بهشتی، میزبان دو بین‌المللی نیمه‌ماراتن و استقامت خواهند بود.
رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان فارس در این خصوص به ایسنا گفت: در جلسه شورای عالی ورزش فارس که هفته گذشته و با حضور استاندار برگزار شد، برگزاری مسابقه دو بین‌المللی نیمه‌ماراتن به میزبانی شیراز به شکل سالانه مصوب شد.
روح‌الله نجمی ادامه داد: امسال و با توجه به فرصت کوتاه زمان تصویب این مصوبه با هفته شیراز، مقرر شد مسابقه دو نیمه ماراتن را سی و یکم خردادماه و در هفته المپیک برگزار کنیم.
نجمی با بیان اینکه یکی از جذابیت‌های برگزاری مسابقه بین‌المللی دو نیمه ماراتن، برگزاری آن در هفته شیراز و نیمه اردیبهشت بود، ابراز امیدواری کرد که سال‌های آتی این رویداد در زمان خود برگزار شود.
این مقام مسئول گفت: امسال هم این مسابقات در دو ماده 21کیلومتر و 5کیلومتر برگزار خواهد شد. مسابقه 5کیلومتر در هر دو بخش آقایان و بانوان شرکت کننده دارد و به شکل جداگانه برگزار می‌شود.
نجمی خاطرنشان کرد: اولویت مسیرسنجی مسابقه، رویت اماکن تاریخی، مذهبی و دیدنی شیراز بوده و در اصل این رویداد ورزشی با هدف توسعه ورزش همگانی و البته توریسم ورزشی طراحی شده است.
او ادامه داد: در دو 21کیلومتر، 15میلیون تومان برای نفر اول، 13میلیون برای نفر دوم و 11میلیون برای نفر سوم در نظر گرفته شده است و تا ده نفر اول برنده جایزه‌‌های نقدی خواهند بود.
نجمی اضافه کرد: در ماده 5کیلومتر جایزه‌های نقدی، 3میلیون نفر اول، دو میلیون نفر دوم و یک میلیون نفر سوم خواهد بود. علاوه بر این سه نفر، دو دونده بعدی که در رده‌های چهارم و پنجم قرار می‌گیرند نیز جایزه دریافت خواهند کرد.
رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان فارس همچنین گفت: به 10نفر از شرکت کنندگان این مسابقه بدون در نظر گرفتن عنوان کسب شده و به قید قرعه جایزه‌های نفیس و نقدی اهدا خواهد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی