[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

آخرین آمار فروش فیلم‌های در حال اکران، روزنامه شیراز نوین

در بین هفت فیلم اکران‌شده در ابتدای سال ۹۸، فیلم «رحمان ۱۴۰۰» در اواخر فرودین با فروشی حدود ۲۲میلیارد تومان توقیف شد و جای خود را به فیلم کمدی «تگزاس ۲» داد که این فیلم هم توانست در حدود یک هفته اکران فروش خوبی داشته باشد. در حال حاضر «متری شش و نیم» بیشترین میزان فروش و «غلامرضا تختی» کمترین میزان فروش را در بین فیلم‌های اکران‌شده به خود اختصاص داده‌اند. به گزارش ایسنا، فیلم سینمایی «تگزاس ۲» مسعود اطیابی که از ۲۸فروردین‌ماه روی پرده آمد و جایگزین «رحمان ۱۴۰۰» شد، با بیش از یک هفته اکران، بیش از سه میلیارد تومان فروش داشته و در حدود ۸۷ سینما در سطح کشور در حال نمایش است. اثر پرفروش اکران سال ۹۸ فیلم «متری شش و نیم»، دومین فیلم بلند سعید روستایی است که از ۲۶اسفندماه یعنی روز اول اکران خود تا کنون و با گذشت بیش از پنج هفته نمایش، طبق آمار رسمی که در سامانه فروش سینمایی ایران قرار گرفته، بیش از ۲۰میلیارد تومان فروش داشته و حدود دو میلیون نفر برای تماشای آن به سینماها آمده‌اند. این فیلم که در حدود ۱۸۲سینما در سطح کشور روی پرده است، بیشترین میزان فروش خود را در پردیس سینمایی کوروش در تهران با رقمی حدود یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تجربه کرده است. سومین فیلم در اکران سال ۹۸ از نظر میزان فروش، فیلم کمدی «چهار انگشت» حامد محمدی است که در طول پنج هفته اکران خود در ۱۷۸سینمای سطح کشور حدود هشت میلیارد تومان فروش داشته است. فیلم «زندانی‌ها»ی مسعود ده‌نمکی نیز از ابتدای اکرانش تاکنون توانسته بیش از سه میلیارد تومان فروش داشته باشد و ۳۱۵هزار نفر در سالن‌های سینمایی به تماشای آن نشسته‌اند.
در ادامه، به ترتیب فیلم‌های سینمایی «ژن خوک» سعید سهیلی با نمایش در حدود ۱۲۰سالن سینمایی در سطح کشور، «پیشونی سفید ۳» سیدجواد ‌هاشمی که مختص گروه سنی کودک و نوجوان است با اکران در ۱۶۵سینما و «غلامرضا تختی» بهرام توکلی با نمایش در ۱۲۲سینما، حدود دو میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان، دو میلیارد تومان و یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان فروش داشته‌اند. 
تمام آمار و ارقام موجود در این گزارش بر اساس اطلاعاتی است که تا روز ۶اردیبهشت‌ماه در سامانه فروش سینمای ایران قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی