[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

خوشنویسان معاصر ایران در صدرا ، روزنامه شیراز نوین

  پیمان کشاورز-گروه خبر
نمایشگاه خوشنویسی دستخط3 با نمایش 60اثر از غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی و مجتبی ملک‌زاده، سه استاد برجسته هنر خوشنویسی معاصر کشور در شهر جدید صدرا آغاز به کار کرد. در آیین افتتاح این نمایشگاه، مهندس خلیل حاجی‌پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا، برگزاری رویدادهای فرهنگی در شهرهای جدید را یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت جهت ارتقای هویت در این مراکز عنوان کرد و گفت: شهرهای جدید یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و یکی از چالش های مهم در شهرهای جدید، چالش هویت است. به دلیل نداشتن تاریخ و گذشته درخور توجه، شهروندان دچار عدم وابستگی و تعلق خاطر به این شهرها هستند که ما با برگزاری رویدادهای فرهنگی، به دنبال هویت‌بخشی به این شهرها هستیم. وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی صدرا همراه با نمایشگاه نقاشی که با نمایش ۸۰اثر همراه بود، افزود‌: برگزاری این نمایشگاه در راستای استمراربخشی به برگزاری رویدادهای فرهنگی بود.
مهندس حاجی‌پور با اشاره روز اول خرداد که به نام بزرگداشت فیلسوف بزرگ، ملاصدرا نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: در همین راستا از سال جاری در همین تاریخ، هفته فرهنگی صدرا را برگزار خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه شاهد افتتاح نمایشگاه خط هستیم که از آثار و هنرهای این سرزمین است، گفت: هنر خط، هنری است که کمتر به آن پرداخته شده است؛ در حالی که هنر خوشنویسی نگین هنرهای اسلامی است که جا دارد بیشتر به این هنر توجه شود. وی با اشاره به جای خالی آموزش این هنر در دروس دانشگاهی افزود: متأسفانه به دلیل نداشتن سرفصل مشخص تدریس و آموزش این هنر در دانشگاه به نتیجه نرسیده است. 
شهردار صدرا نیز در ادامه این مراسم با اشاره به قدمت و تاریخ هنر خوشنویسی در ایران، اظهار کرد: در گذشته سر در ساختمان‌ها مزین به هنر خوشنویسی بود؛ اما امروز با وجود تابلوها این هنر رو به فراموشی است.
مهندس ملک‌زاده با بیان اینکه هنر خوشنویسی دستخوش اتفاقات جدید شده، گفت: باید کمک کنیم تا هنر خوشنویسی ارج نهاده شود.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه خوشنویسی دستخط۳ می‌تواند پیامدهای خوشایندی برای شهر صدرا به همراه داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی