[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

اعتراض ایران به ILO در رابطه با تأثیر تحریم‌های آمریکا بر زندگی کارگران، روزنامه شیراز نوین

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با مشارکت دولت، کارگران و کارفرمایان جلسه شورای عالی کار با هدف کاهش فاصله معیشت کارگران و تورم تشکیل و افزایش ۳۶.۵درصدی در حداقل دستمزد تصویب شد تا این فاصله مقداری کاهش پیدا کند، البته این فاصله همچنان وجود دارد و نیازمند ترمیم است.
به گزارش ایسنا، حاتم شاکرمی در مراسم تشکر از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای تولیدی نمونه استان البرز که روز شنبه هفتم اردیبهشت در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، گفت: با توجه به شعار امسال، برای رونق تولید باید متفاوت عمل کنیم؛ چون امسال با تحریم‌های ظالمانه و خصمانه آمریکا در رابطه با کارگران مواجه هستیم.
شاکرمی افزود: بنده در ابتدای فروردین ماه با «عمر موسی» معاون عملیاتی سازمان بین‌المللی کار در ژنو ملاقاتی داشتم. در این دیدار عنوان کردم که یکی از وظایف سازمان بین‌المللی کار حفاظت از امنیت شغلی و اعتلای رفاه کارگران است و با این وجود چرا سازمان بین‌المللی کار در برابر رفتار خصمانه و ناعادلانه آمریکا به کارگران بی‌تفاوت است. وی ادامه داد: امروز هدف تحریم‌های آمریکا مردم و به ویژه کارگران و زندگی آنهاست. بنابراین در این شرایط کارگران باید با اندیشه و هنر و کارفرمایان هم با خلاقیت خود تلاش کنند تا با شکست تحریم‌ها پاسخ محکمی به دشمنان مردم و انقلاب اسلامی بدهند. این مسئول در ادامه با بیان اینکه بیشترین مسئولیت برای تحقق شعار امسال بر دوش کارگران و کارفرمایان است، افزود: ما در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی‌هایی به عمل آورده و پیشنهاداتی را برای رئیس جمهور در رابطه با سیاست‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی و ماده ۱۴۱ قانون تجارت و چک‌های برگشتی که از مشکلات واحدهای تولیدی است، آماده کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: در این شرایط باید در خصوص این موارد از سوی سران سه قوه تصمیماتی اتخاد و ابلاغ شود تا واحدهای تولیدی بتوانند از محدودیت‌های موجود خارج شده و به حیات خود ادامه دهند. شاکرمی با تأکید بر اهمیت توجه به معیشت کارگران اعلام کرد: با مشارکت دولت، کارگران و کارفرمایان جلسه شورای عالی کار با هدف کاهش فاصله معیشت کارگران و تورم تشکیل و افزایش ۳۶.۵درصدی در حداقل دستمزد تصویب شد تا این فاصله مقداری کاهش پیدا کند، البته این فاصله همچنان وجود دارد و نیازمند ترمیم است. وی در پایان به موضوع صیانت از نیروی کار هم اشاره و تصریح کرد: بر اساس شاخص‌های سازمان بین‌المللی کار، بحث صیانت از نیروی کار را دنبال خواهیم کرد و با استقرار مسئولان ایمنی و توسعه کمی و کیفی بازرسان کار، تلاش می‌کنیم استانداردهای تعریف شده را در محیط کار برقرار کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی