[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس تأکید کرد: نرخ بیکاری فارس امسال به ۶درصد می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: هدف‌گذاری ما در سال 98 رساندن نرخ بیکاری استان به 6درصد است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، یدالله رحمانی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در شیراز برگزار شد، افزود: از ابتدای شروع فعالیت دولت تدبیر و امید شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان از 16 و هشت دهم درصد به هشت و 9دهم درصد بوده‌ایم و در کنار این نرخ مشارکت اقتصادی بهبود داشته است.
وی ادامه داد: در بحث صادرات غیرنفتی نیز در استان شاهد اتفاقات خوبی بوده‌ایم، به نحوی که در سال 95 صادرات غیرنفتی ما با 61درصد رشد نسبت به سال 94 به یک هزار و 43میلیون دلار رسید. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس ادامه داد: در سال 96 نیز با رشد 25درصدی به عدد یک هزار و 303میلیون دلار رسیدیم که این عدد بر اساس آخرین آمار، در 6ماه نخست سال 97 نسبت به مدت مشابه سال 96 رشد 19درصدی داشته است. 
رحمانی تصریح کرد: 24درصد صادرات فارس از طریق گمرک‌های این استان انجام می‌شود که امیدواریم با تدوین قوانین و مقررات تسهیل کننده، صادرکنندگان ما بتوانند صادرات خود را از مبادی گمرکی استان انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: در بحث کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز طی سه سال گذشته افزون بر 270جلسه این کارگروه در استان برگزار شد که در این جلسات مسائل و مشکلات یک هزار و 497واحد تولیدی بررسی و مشکلات 61درصد این واحدها به طور کامل حل شد و سایر موارد نیز در دست پیگیری است. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس ادامه داد: در بحث رونق تولید و در قالب سامانه بهین‌یاب، در سال 95 با 633میلیارد تومان بیشترین درصد جذب و سهم را در کشور داشته‌ایم. علاوه بر این، 370میلیارد تومان نیز به طور مستقیم توسط سیستم بانکی پرداخت شده است. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: تا قبل از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و طی سال‌های 93 و 94 جمعاً پنج میلیون دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان داشته‌ایم که بعد از برجام و در سال 95 به 95میلیون دلار افزایش یافت و این عدد در سال 96 به یک هزار و هشت میلیون دلار رسید. 
رحمانی ادامه داد: در سال 97 و با توجه به مشکلاتی که در بحث برجام ایجاد شد، در استان تنها توانستیم 10طرح سرمایه‌گذاری خارجی را با 95میلیون دلار به ثبت برسانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی