[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

انجام اصلاحات زیست‌محیطی در حوزه صنعت، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به اصلاح  رده‌بندی زیست محیطی ناحیه صنعتی بوانات تأکید کرد و گفت: با تغییر ایجاد شده، این ناحیه صنعتی ظرفیت  استقرار طیف وسیع‌تری از گروه‌های صنعتی و تولیدی را دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی پس از بازدید این ناحیه صنعتی در جلسه رفع موانع تولید که با حضور امام جمعه و برخی مسئولان شهرستان بوانات انجام شد، افزود: پیش از این، این شهرک صنعتی ویژه استقرار صنایع مرتبط با سنگ بود که به دلیل وجود متقاضیان سایر واحد‌های تولیدی، مراحل اصلاح رده‌بندی زیست محیطی و تغییر کاربری  این ناحیه صنعتی از تخصصی سنگ به عمومی انجام و با تأیید اداره کل محیط زیست فارس در اصلاح رده‌بندی زیست محیطی، ظرفیت استقرار سایر گروه‌های صنعتی  نیز فراهم شده است.
وی همچنین بر تکمیل زیرساخت‌ها در ناحیه صنعتی بوانات تأکید کرد و گفت: این ناحیه صنعتی آماده استقرار واحدهای صنعتی و جذب سرمایه گذار است.
وی افزود: در حال حاضر 8سرمایه‌گذار در ناحیه صنعتی بوانات، با شرکت شهرک‌های صنعتی فارس قرارداد منعقد کرده‌اند و 8هکتار زمین به آنها واگذار و یک واحد فراوری سنگ نیز با اشتغال 15نفر در مرحله فعالیت است.
فتوحی گفت: ناحیه صنعتی بوانات به مساحت 67هکتار در زمره شهرک‌های جدید صنعتی است و دارای آب و برق و گاز است. وی ادامه داد: مهم‌ترین هدف از ایجاد این ناحیه صنعتی، تأمین زیرساخت‌ها برای استقرار صنایع در شهرستان بوانات است. امیدواریم با بهره‌برداری از واحدهای صنعتی، شاهد توسعه صنعتی و رشد اشتغال‌زایی در این شهرستان باشیم. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با اشاره به بازدید سال گذشته از بخش مزایجان این شهرستان و قول مساعد برای راه‌اندازی ناحیه جدید صنعتی در این بخش، گفت: مراحل اولیه امکان‌سنجی انجام و اراضی مورد نظر نیز مشخص شده. وی همچنین با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای  راه‌اندازی ناحیه صنعتی سرچهان بوانات نیز گفت: ایجاد این ناحیه صنعتی نیز در دستور کار گرفته و چاه آب آن نیز حفر شده و در مراحل استعلامات نهایی برای تعیین محدوده این ناحیه صنعتی هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی