[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

دکتر احمدی: سال ۹۸ آغاز تحول در نگرش رویکرد و فعالیت در ورزش همگانی است، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که سال 98 یک سال متفاوت همراه با آغاز تحول در نگرش، رویکرد و فعالیت‌ها و اقدام در ورزش همگانی باشد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید عبدالحمید احمدی در جلسه هم‌اندیشی و تدوین برنامه عملیاتی توسعه ورزش همگانی کشور اظهار داشت: از دی ماه سال گذشته با توجه به ساختار جدید در وزارت ورزش و جوانان بر اساس مطالعاتی که صورت گرفت، به این نتیجه رسیدیم که نیازمند تغییر رویکردها و نگرش در ورزش همگانی با هدف افزایش جمعیت مشارکت کننده در ورزش همگانی و ارتقای کیفی فعالیت‌ها هستیم.
سید عبدالحمید احمدی ادامه داد: با توجه به آنچه در اجتماع می‌گذرد و نیازهایی که روزانه متحول می‌‌شود، باید برنامه‌های ورزش همگانی را نیز بر همین اساس پیش ببریم. به همین دلیل با حضور افشین ملایی، یکی از مدیران برجسته ورزش کشور، موضوع ورزش و فعالیت بدنی مورد توجه قرار گرفت و منجر به تهیه سندی با عنایت به نیازهای جمعیت 81میلیونی ایران شد تا بتوانیم خطراتی که به دلیل کمبود فعالیت بدنی مردم را تهدید می‌کند، با یک برنامه عملیاتی در جهت بهبود وضعیت ورزش همگانی در کشور حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه سند ورزش همگانی مبنای حرکت جدید وزارت ورزش و جوانان است، تصریح کرد: با استفاده از همه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فیزیکی و کارشناسی تدوین سند، اولین اقدام مهم در راستای تحول در ورزش همگانی بود. در اقدام دوم برای هم‌خوانی و هماهنگی همچنین همراهی لازم در فدراسیون ورزش همگانی به عنوان قرارگاه عملیاتی ورزش همگانی کشور، افشین ملایی به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش همگانی منصوب شد تا بتوانیم با یک مدیریت متمرکز و واحد در ورزش همگانی و ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه‌های متولی ورزش همگانی و همراه‌سازی فدراسیون‌ها و هیئت‌های همگانی استان‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت کارشناسی و اجرایی ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها و همراه کردن فدراسیون‌ها، گام بلند دیگری را برای تحول در ورزش همگانی کشور ایجاد کنیم.
دکتر احمدی، تغییر نگرش و نهادینه کردن تفکر ورزش همگانی برای ارتقای سطح سلامتی را در جامعه مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: برای استفاده از ورزش و مواهب آن که قطعاً سلامتی است، بیشتر از آنکه نیاز به زیرساخت‌ها داشته باشیم، نیازمند ایجاد محیط‌های جذاب و نهادینه کردن تفکر برای رو آوردن به ورزش هستیم.
وی به سکان‌داری وزارت ورزش و جوانان در ورزش همگانی تأکید کرد و افزود: باید بتوانیم به عنوان متولی ورزش از ظرفیت‌های مختلف برای هم‌افزایی استفاده کنیم.
دکتر احمدی ابراز امیدواری کرد: در سال 98 با توجه به برنامه‌ریزی‌های خوبی که شده است، سال متفاوت همراه با آغاز یک تحول در نگرش، رویکردها و فعالیت‌های اجرایی در ورزش همگانی باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی