[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

کاهش سود تسهیلات ساخت در بافت فرسوده به نصف، روزنامه شیراز نوین

مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس اعلام کرد که نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده به نصف کاهش یافته و از 18درصد به 9درصد کاسته شده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی کمالی در یک کنفرانس خبری گفت: به متقاضیان تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده، در شهرهای بزرگ 50میلیون تومان به ازای هر واحد، با نرخ سود 9درصد و در سایر شهرها 40میلیون تومان به ازای هر واحد با نرخ سود 9درصد تعلق می‌گیرد.
وی با بیان اینکه متقاضیان از صبح یکشنبه 8اردیبهشت برای تشکیل پرونده به شعب بانک مسکن مراجعه کنند، گفت: متقاضیان باید از اداره کل راه و شهرسازی معرفی‌نامه برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده دریافت کنند.
کمالی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امکان دارد مبلغ تسهیلات برای ساخت واحد مسکونی کفایت نکند، بانک مسکن نیز تسهیلات مکملی را در نظر گرفته که براساس آن به سازنده حرفه‌ای 30میلیون تومان و به سازندگان حرفه‌ای که براساس فناوری‌های نوین فرایند ساخت را دنبال کنند، 50میلیون تومان با نرخ 18درصد پرداخت می‌کند.
مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس گفت: تسهیلات مورد اشاره در طول مدت ساخت واحد مسکونی به متقاضی پرداخت خواهد شد و محاسبه زمان ساخت نیز براساس تعداد واحد انجام می‌‌شود؛ به طوری که برای 30واحد حداکثر 30ماه زمان ساخت در نظر می‌گیریم.
او با بیان اینکه زمان تقسیط بدهی، پایان زمان ساخت بوده و مدت بازپرداخت نیز 10ساله است، گفت: در گام اول پذیرش متقاضیان تا پایان خردادماه امسال انجام می‌‌شود و به لحاظ تعداد تسهیلات پرداختی هیچ سقفی وجود ندارد. کمالی خاطرنشان کرد: هر استانی در گام اول پرداخت این تسهیلات، عملکرد بهتری داشته باشد، در گام دوم که مربوط به سه ماه بعدی است، اعتبارات بیشتری دریافت خواهد کرد. مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس تصریح کرد که مصوبه کاهش نرخ سود تسهیلات ساخت واحد مسکونی در بافت فرسوده، فرصت بسیار مناسبی است تا زمینه نوسازی و بهسازی این بافت را فراهم کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی