[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

جرایم مالیاتی تولید را بیچاره کرد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به حذف تسهیلات صندوق توسعه ملی در مباحث گردشگری و عشایری اشاره کرد و خواستار احیای آن شد و گفت: با احیای این مهم، همه استان‌ها به ویژه فارس می‌توانند از ظرفیت‌های صندوق در این بخش به خوبی استفاده کنند. به گزارش ایسنا منطقه فارس، رحیم زارع در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به جرائم مالیاتی و تأمین اجتماعی اشاره و بیان کرد: مدیران و معاونان وزیر در این‌باره هیچ اختیاری ندارند و این دو مقوله نیز تولید را در کشور بیچاره کرده است. وی به وجود برخی اشتباهات در سازمان تعزیرات هم اشاره و بیان کرد: هرچیزی توسط گمرک گرفته می‌شود قاچاق اعلام می‌کند که در مجلس باید فکری به حال آن شود. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه در همه قوانین از جمله بخش خصوصی به ویژه قانون خروج از رکود و موانع تولید اشکالاتی وجود دارد، گفت: در عین حال بخش خصوصی هم از ظرفیت‌های قانونی به خوبی استفاده نکرده است. 
زارع به بروز مشکلاتی که اخیراً در فارس حادث شده اشاره کرد و با بیان اینکه فارس هم‌اینک درگیر خسارت‌های ناشی از سیل، سرمازدگی و حمله ملخ‌هاست، گفت: باید در اصلاح قانون بودجه ٩٨ جبران غرامت‌های این مشکلات نیز دیده شود.
این نماینده مجلس همچنین خواستار اختصاص سهم دو دانشگاه شیراز و علوم پزشکی شیراز از درآمدهای اختصاصی خزانه شد و گفت: این دو دانشگاه از جمله دانشگاه‌های طراز اول کشور محسوب می‌شوند اما در بودجه سهم ناچیزی به ویژه در درآمدهای اختصاصی خزانه در سال ٩٧ داشته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی