[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

رئیس اتاق بازرگانی فارس: نتیجه اقدامات برای اشتغال توزیع پول بود، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی فارس خاطرنشان کرد: سالیان متمادی است که مجلس برای اشتغال پایدار پول مصوب می‌کند؛ اما هیچ اشتغال پایداری ایجاد نشده و نتیجه آن تنها توزیع هلی‌کوپتری پول شده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جمال رازقی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در شیراز برگزار شد، به سهم بازرگانی کشور در برنامه سوم تا پنجم توسعه اشاره و عنوان کرد: این سهم از ١٥.٣درصد آغاز شد و به ٤٧.٨رسید. در بخش صنعت نیز از ٢٨درصد آغاز و به ١٨.٥درصد کاهش یافته است. ازقی با بیان اینکه ٦٥درصد از مالیات کشور را تولید و واحدهای صنعتی پرداخت می‌کنند اما سهم اصناف تنها ٤درصد است، تأکید کرد: از مجلسی که در رأس امور است درخواست رونق تولید داریم.
وی همچنین با تأکید بر ضرورت پردازش ریشه‌ای به مشکلات تولید در کشور، گفت: نقدینگی کشور از یک میلیارد و ٤٠٠هزار میلیون تومان هم فراتر رفته است و سودی که بانک‌ها شناسایی می‌کنند هزار و ٢٠٠میلیارد تومان است. در این حال می‌توان گفت که نظام بانکی کشور در زمین آمریکا بازی می‌کند. رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه پاشنه آشیل اقتصاد کشور تنها تولید است، تصریح کرد که قوانین ما بعضاً خلاف تولید است.
رازقی همچنین پیشنهاد کرد که در سال رونق تولید مشابه اختیارات سه قوه در استان‌ها شکل گیرد و برای تولید هدف‌گذاری شود و گفت: علی‌رغم وجود تمام موانع اما می‌توانیم ٣٠درصد تولیدات و صادرات را افزایش دهیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی